Licensed to Durham Striders Timing and Meet Mgt.  - Contractor License
                                                HY-TEK's Meet Manager 2/13/2017
2017 USATF South Zone Indoor Track & Field Championships - 2/12/2017 to 3/12/20
                                JDL Fast Track                                 
                                    Results                                    
 
55 Meter Dash 8 & Under Division Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
      Record: R  8.30  3/15/2015   Payton Payne, Glenarden Tr                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Watkins, Kharisma            14-Unattache              8.70q  1 
  2 Fraser, Cassidee             13-Unattache              8.78q  2 
  3 Jackson, Shari               Run U Xpress              8.89q  2 
  4 Davis, Gabrielle             Bull City Ex              8.93q  2 
  5 Wallace, Tamiya              Sapphire - R              8.94q  1 
  6 Shambley, Madison            Bowie Boys &              9.53q  1 
  7 Small, McKenzie              Bowie Boys &              9.75q  2 
  8 Martin, Trinity              Tri-City Rel              9.81q  2 
  9 Anderson, Nia                Bull City Ex             10.03   1 
 10 Gomez, Maliya                Bowie Boys &             10.05   1 
 11 Jackson, Angelica            Full Speed A             10.10   2 
 12 Brown, Madison               Full Speed A             10.14   1 
 13 Edwards, Dalyse              Bull City Ex             10.35   2 
 14 Dalton, Dayley               Bowie Boys &             12.19   2 
 
55 Meter Dash 8 & Under Division Girls
================================================================
      Record: R  8.30  3/15/2015   Payton Payne, Glenarden Tr                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Fraser, Cassidee             13-Unattache              8.65  
  2 Jackson, Shari               Run U Xpress              8.77  
  3 Wallace, Tamiya              Sapphire - R              8.81  
  4 Davis, Gabrielle             Bull City Ex              8.83  
  5 Shambley, Madison            Bowie Boys &              9.31  
  6 Martin, Trinity              Tri-City Rel              9.33  
  7 Small, McKenzie              Bowie Boys &              9.61  
  8 Watkins, Kharisma            14-Unattache             12.74  
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
===================================================================
      Record: R 30.50  3/15/2015   Payton Payne, Glenarden Tr                  
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Watkins, Kharisma            14-Unattache             32.16   3 
  2 Jackson, Shari               Run U Xpress             32.29   3 
  3 Fraser, Cassidee             13-Unattache             33.58   1 
  4 Davis, Gabrielle             Bull City Ex             35.31   3 
  5 Shambley, Madison            Bowie Boys &             36.62   2 
  6 Wallace, Tamiya              Sapphire - R             36.96   3 
  7 Martin, Trinity              Tri-City Rel             37.15   1 
  8 Jones, Laila                 Tri-City Rel             37.49   1 
  9 Small, McKenzie              Bowie Boys &             37.74   3 
 10 Brown, Madison               Full Speed A             38.89   1 
 11 Anderson, Nia                Bull City Ex             39.84   2 
 12 Gomez, Maliya                Bowie Boys &             40.70   3 
 13 Edwards, Dalyse              Bull City Ex             42.09   1 
 14 Moore, Takota                13-Unattache             43.09   2 
 15 Smith, Diyana                Next Level T             43.35   1 
 16 Dalton, Dayley               Bowie Boys &             48.22   2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
===================================================================
      Record: R 1:08.02  3/13/2016   Da'mira Allen, chester chee               
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jackson, Shari               Run U Xpress           1:16.63   3 
        35.212 (35.212)
  2 Fraser, Cassidee             13-Unattache           1:17.98   2 
        37.489 (37.489)  1:17.974 (40.485)
  3 Hamilton, Jacqueline         13-Unattache           1:22.48   3 
        38.184 (38.184)
  4 Wallace, Tamiya              Sapphire - R           1:22.71   3 
        35.924 (35.924)
  5 Cochran, Hunter              Usa-Ja                 1:26.05   1 
        38.508 (38.508)  1:26.042 (47.535)
  6 Small, McKenzie              Bowie Boys &           1:26.91   3 
        37.537 (37.537)
  7 Jackson, Angelica            Full Speed A           1:29.05   1 
        40.966 (40.966)  1:29.047 (48.081)
  8 Martin, Trinity              Tri-City Rel           1:33.25   2 
        36.920 (36.920)  1:33.249 (56.329)
  9 Gomez, Maliya                Bowie Boys &           1:33.52   2 
        39.827 (39.827)  1:33.514 (53.687)
 10 Watkins, Kharisma            14-Unattache           1:34.08   3 
        39.750 (39.750)
 11 Smith, Diyana                Next Level T           1:35.53   1 
        41.970 (41.970)  1:35.522 (53.552)
 
4x400 Meter Relay 8 & Under Division Girls
================================================================
      Record: R 5:27.62  3/9/2014    Glenarden Track Club, 03-Glenarden        
                         J Ennis, K Presley, K Ebron, N Simpson            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Usa-Ja  'A'                                         6:21.83  
     1) Cochran, Hunter                 2) Thompson, Isis                 
     3) Bailey, Elizabeth               4) Shannon, Cheyenne              
       1:36.208 (1:36.208)        3:17.347 (1:41.139)
 
Long Jump 8 & Under Division Girls
================================================================
      Record: R 3.30m  3/12/2016   Sianni Wynn, Willis/Camde                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Laila                 Tri-City Rel             2.89m  
  2 Bailey, Elizabeth            Usa-Ja                   2.67m  
  3 Jackson, Angelica            Full Speed A             2.36m  
  4 Moore, Takota                13-Unattache             2.35m  
  5 Edwards, Dalyse              Bull City Ex             2.18m  
  6 Thompson, Isis               Usa-Ja                   2.00m  
 
Shot Put 2k 8 & Under Division Girls
================================================================
      Record: R 5.08m  3/8/2014    Johnnay Shaw, Unattache                     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Laila                 Tri-City Rel             4.72m  
  2 Moore, Takota                13-Unattache             4.26m  
 
55 Meter Dash 9-10 Division Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 White, Gabrielle             Usa-Ja                    8.20q  2 
  2 Harris, Mihaly               Run U Xpress              8.22q  1 
  3 Anderson, Ta'Tyana           District 9                8.49q  2 
  4 Johnson, Jazmyn              Bowie Boys &              8.54q  3 
  5 Perry, Mariah                Next Level T              8.70q  3  8.693
  6 Barnett, Makenna             13-Unattache              8.70q  1  8.699
  7 Mills, Laniyah               Next Level T              8.72q  2 
  8 McCullough, Carleigh         13-Unattache              8.92q  3 
  9 Edwards, Selah               Run U Xpress              8.99   2 
 10 Hudson, Ashlyn               Bull City Ex              9.11   1 
 11 Atkinson, Londyn             Track Xplosi              9.13   3 
 12 Small, Te'Yonna              13-Unattache              9.27   1 
 13 Goode, Morgan                Tri-City Rel              9.31   3 
 14 Jones, Auryanna              Tri-City Rel              9.38   3 
 15 Bell Murphy, Jordoni'        Team Full Ry              9.43   1 
 16 Stevens, Madison             Bowie Boys &              9.52   1 
 17 Smith, Reischea              Durham Strid              9.79   2 
 18 Johnson, Jordyn              Full Speed A              9.94   3 
 19 Ross, Sara                   Kmr Athletic             11.05   2 
 
55 Meter Dash 9-10 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 White, Gabrielle             Usa-Ja                    8.10  
  2 Anderson, Ta'Tyana           District 9                8.35  
  3 Johnson, Jazmyn              Bowie Boys &              8.48  
  4 Barnett, Makenna             13-Unattache              8.64  
  5 Mills, Laniyah               Next Level T              8.65  
  6 Perry, Mariah                Next Level T              8.67  
  7 McCullough, Carleigh         13-Unattache              8.86  
  8 Harris, Mihaly               Run U Xpress              8.93  
 
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
===================================================================
      Record: R 27.46  3/13/2016   Kanai Bey-English, Infinity Tra             
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 White, Gabrielle             Usa-Ja                   30.24   3 
  2 Harris, Mihaly               Run U Xpress             30.31   2 
  3 Anderson, Ta'Tyana           District 9               31.54   5 
  4 Perry, Mariah                Next Level T             31.65   1 
  5 Mills, Laniyah               Next Level T             31.66   2 
  6 Solomon, Naaema              Usa-Ja                   32.40   1 
  7 Barnett, Makenna             13-Unattache             32.54   5 
  8 Grace, Hannah                13-Unattache             33.09   4 
  9 Johnson, Jazmyn              Bowie Boys &             33.37   5 
 10 M, Nah'la                    Usa-Ja                   33.65   3 
 11 Bowie, Amauri                Gadsden Burn             34.03   4 
 12 Jones, Auryanna              Tri-City Rel             34.56   2 
 13 Hudson, Ashlyn               Bull City Ex             34.83   4 
 14 Brown, Kennedy               Full Speed A             35.00   3 
 15 Peters, Kalaia               Port City Tr             35.08   1 
 16 Elekwachi, Chika             Usa-Ja                   35.25   3 
 17 Hobbs, Camri                 Team Full Ry             35.26   4 
 18 Goode, Morgan                Tri-City Rel             35.27   2 
 19 Ryans, Mila                  Lane 4 Track             35.31   4 
 20 Edwards, Brooklynn           Bowie Boys &             35.47   5 
 21 Bell Murphy, Jordoni'        Team Full Ry             35.75   4 
 22 Corretjer, Nataniah          Bowie Boys &             36.23   5 
 23 Smith, Reischea              Durham Strid             36.86   2 
 24 Richardson, Jasmine          Port City Tr             37.50   2 
 25 Frasier, Jordan              Durham Strid             40.38   3 
 26 Shields, A'Kirah             Evolution Tr             40.63   1 
 27 Ross, Sara                   Kmr Athletic             47.21   3 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
===================================================================
      Record: R 1:02.13  3/13/2016   Kanai Bey-English, Infinity Tra           
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Perkins, Abrianna            Run U Xpress           1:08.86   5 
        32.797 (32.797)  1:08.854 (36.058)
  2 Rose, Michailyn              F.I.A. Ambas           1:14.26   5 
        34.301 (34.301)  1:14.252 (39.951)
  3 Dorsey, Zoe                  13-Unattache           1:15.53   5 
        34.122 (34.122)  1:15.523 (41.401)
  4 Barnett, Makenna             13-Unattache           1:17.07   5 
        35.561 (35.561)  1:17.062 (41.502)
  5 Peters, Kalaia               Port City Tr           1:18.16   3 
        36.586 (36.586)  1:18.159 (41.574)
  6 Hudson, Ashlyn               Bull City Ex           1:20.17   5 
        35.777 (35.777)  1:20.162 (44.385)
  7 McClain, Aniya               Durham Strid           1:20.83   4 
        35.392 (35.392)  1:20.829 (45.437)
  8 Ryans, Mila                  Lane 4 Track           1:21.53   4 
        36.359 (36.359)  1:21.524 (45.165)
  9 Logan, Mariah                45-Unattache           1:22.18   2 
        36.365 (36.365)
 10 Dalton, Dia                  Bowie Boys &           1:24.76   5 
        38.945 (38.945)  1:24.760 (45.815)
 11 Peters, Kaleah               Port City Tr           1:25.00   3 
        40.247 (40.247)  1:24.994 (44.747)
 12 Richardson, Jasmine          Port City Tr           1:25.05   2 
        40.708 (40.708)
 13 Chatman, Kamora              Full Speed A           1:26.78   4 
        41.004 (41.004)  1:26.771 (45.767)
 14 Bell Murphy, Jordoni'        Team Full Ry           1:30.35   4 
        38.319 (38.319)  1:30.348 (52.029)
 15 Smith, Dejahnae              Gadsden Burn           1:30.75   2 
        38.890 (38.890)  1:30.749 (51.859)
 16 McCurdy, Jayla               Gadsden Burn           1:36.55   3 
        41.596 (41.596)  1:36.549 (54.953)
 17 Frasier, Jordan              Durham Strid           1:36.79   4 
        44.079 (44.079)  1:36.782 (52.704)
 18 Shields, A'Kirah             Evolution Tr           1:44.74   3 
           39.337 (39.337)        1:44.732 (1:05.395)
 19 Ross, Sara                   Kmr Athletic           1:52.13   3 
           45.772 (45.772)        1:52.121 (1:06.350)
 
800 Meter Run 9-10 Division Girls
===================================================================
      Record: R 2:32.74  3/12/2016   Alissa Graham, Club44                     
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Perkins, Abrianna            Run U Xpress           2:40.60   2 
       1:18.282 (1:18.282)        2:40.593 (1:22.312)
  2 Rose, Michailyn              F.I.A. Ambas           2:42.06   2 
       1:17.678 (1:17.678)        2:42.056 (1:24.378)
  3 Dorsey, Zoe                  13-Unattache           2:49.51   2 
       1:22.062 (1:22.062)        2:49.510 (1:27.449)
  4 Atkinson, Londyn             Track Xplosi           2:50.62   2 
       1:20.698 (1:20.698)        2:50.619 (1:29.921)
  5 Burroughs, Kaylanna          Florence Tra           3:00.62   1 
       1:24.195 (1:24.195)        3:00.620 (1:36.425)
  6 Allen, Taryn                 Run U Xpress           3:01.46   1 
       1:29.128 (1:29.128)        3:01.455 (1:32.328)
  7 Whiteside, Destiny           Gadsden Burn           3:02.11   1 
       1:29.771 (1:29.771)        3:02.110 (1:32.339)
  8 Peters, Kateria              Port City Tr           3:04.66   1 
       1:31.116 (1:31.116)        3:04.653 (1:33.537)
  9 Brinkley, Ryley              Evolution Tr           3:07.69   2 
       1:26.556 (1:26.556)        3:07.685 (1:41.129)
 10 Shaw, Lindsey                13-Unattache           3:08.21   2 
       1:28.591 (1:28.591)        3:08.205 (1:39.614)
 11 Dalton, Dia                  Bowie Boys &           3:09.85   1 
       1:29.765 (1:29.765)        3:09.850 (1:40.086)
 12 Logan, Mariah                45-Unattache           3:10.42   1 
       1:31.478 (1:31.478)        3:10.413 (1:38.935)
 13 McClain, Aniya               Durham Strid           3:20.83   2 
       1:29.121 (1:29.121)        3:20.824 (1:51.704)
 14 McDowell, Sasha              Durham Strid           3:21.25   1 
       1:33.025 (1:33.025)        3:21.249 (1:48.224)
 15 Coleman, Shuntanique         Gadsden Burn           3:32.38   2 
       1:35.231 (1:35.231)        3:32.376 (1:57.145)
 16 Smith, Dejahnae              Gadsden Burn           3:35.70   1 
       1:30.813 (1:30.813)        3:35.692 (2:04.879)
 
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
================================================================
      Record: R 5:11.54  3/10/2013   Lauryn Heskin, Team Sports                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alder, Lily                  Sandhills Tr           5:28.74  
        18.810 (18.810)  1:00.205 (41.395)  1:43.526 (43.322)  2:29.169 (45.643)
      3:15.093 (45.925)  3:59.951 (44.859)  4:47.585 (47.634)  5:28.731 (41.147)
  2 Atkinson, Londyn             Track Xplosi           6:08.90  
        18.022 (18.022)    58.706 (40.685)  1:43.231 (44.525)  2:31.533 (48.303)
      3:24.153 (52.620)  4:19.280 (55.127)  5:14.328 (55.048)  6:08.894 (54.567)
  3 Burroughs, Kaylanna          Florence Tra           6:23.69  
        19.831 (19.831)  1:06.715 (46.884)  1:59.565 (52.850)  2:55.236 (55.672)
      3:50.686 (55.450)  4:45.059 (54.374)  5:38.463 (53.405)  6:23.681 (45.218)
  4 Brinkley, Ryley              Evolution Tr           6:35.00  
        22.458 (22.458)  1:15.831 (53.374)  2:12.222 (56.391)  3:08.218 (55.996)
      4:02.540 (54.323)  4:56.715 (54.175)  5:46.316 (49.601)  6:34.996 (48.681)
  5 Whiteside, Destiny           Gadsden Burn           7:01.24  
        27.101 (27.101)  1:24.783 (57.682)  2:23.271 (58.489)  3:20.429 (57.158)
      4:15.282 (54.854)  5:11.532 (56.250)  6:07.036 (55.504)  7:01.233 (54.197)
  6 Coleman, Shuntanique         Gadsden Burn           7:10.00  
           25.806 (25.806)          1:19.745 (53.940)          2:17.890 (58.145)
       3:17.908 (1:00.019)          4:16.041 (58.133)          5:15.220 (59.179)
         6:09.731 (54.512)        7:09.992 (1:00.262)
 
4x200 Meter Relay 9-10 Division Girls
================================================================
      Record: R 2:02.65  3/14/2015   Run U Xpress, Run U Xpress                
                         M Lipscomb, S Kavanagh, S Jackson, Z Little       
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Run U Xpress  'A'                                   2:07.90  
     1) Harris, Mihaly                  2) Edwards, Selah                 
     3) Allen, Taryn                    4) Perkins, Abrianna              
  2 Usa-Ja  'A'                                         2:09.62  
     1) Igwebuike, Portia               2) M, Nah'la                      
     3) White, Gabrielle                4) Solomon, Naaema                
  3 Full Speed Athletics  'A'                           2:23.16  
     1) Brown, Kennedy                  2) Johnson, Jordyn                
     3) Chatman, Kamora                 4) Johnson, Morgan                
  4 Bowie Boys & Girls Trackster  'A'                   2:34.34  
     1) Corretjer, Nataniah             2) Edwards, Brooklynn             
     3) Johnson, Jazmyn                 4) Stevens, Madison               
 
4x400 Meter Relay 9-10 Division Girls
================================================================
      Record: R 4:51.18  3/9/2014    Glenarden Track Club, 03-Glenarden        
                         K Collins, K Johnson, M Lyons, T Bumbry           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Usa-Ja  'A'                                         5:37.80  
     1) Solomon, Naaema                 2) M, Nah'la                      
     3) Igwebuike, Portia               4) Elekwachi, Chika               
       1:20.848 (1:20.848)        2:44.803 (1:23.955)        4:10.558 (1:25.755)
       5:37.796 (1:27.239)
  2 Full Speed Athletics  'A'                           6:02.35  
     1) Chatman, Kamora                 2) Johnson, Morgan                
     3) Brown, Kennedy                  4) Barnes, Lauryn                 
       1:23.883 (1:23.883)        2:44.621 (1:20.739)        4:07.651 (1:23.031)
       6:02.350 (1:54.699)
  3 Gadsden Burners  'A'                                6:37.75  
     1) Smith, Dejahnae                 2) Blaylock, Makayla              
     3) McCurdy, Jayla                  4) Davis, Tatyana                 
       1:28.900 (1:28.900)        3:29.102 (2:00.202)        5:02.634 (1:33.533)
       6:37.747 (1:35.113)
 
Long Jump 9-10 Division Girls
================================================================
      Record: R 4.43m  3/13/2015   Avery Lewis, Infinity Tra                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Ta'Tyana           District 9               3.59m  
  2 Small, Te'Yonna              13-Unattache             3.57m  
  3 Grace, Hannah                13-Unattache             3.36m  
  4 Burroughs, Kaylanna          Florence Tra             3.33m  
  5 Rose, Michailyn              F.I.A. Ambas             3.11m  
  6 Edwards, Brooklynn           Bowie Boys &             3.10m  
  7 Frasier, Jordan              Durham Strid             3.05m  
  8 Edwards, Selah               Run U Xpress             2.99m  
  9 Logan, Mariah                45-Unattache             2.98m  
 10 Corretjer, Nataniah          Bowie Boys &             2.94m  
 10 Ryans, Mila                  Lane 4 Track             2.94m  
 12 Smith, Reischea              Durham Strid             2.45m  
 
Shot Put 6lb 9-10 Division Girls
================================================================
      Record: R 7.50m  3/8/2014    Trinity Franklin, 03-Glenarden              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hobbs, Camri                 Team Full Ry             6.16m  
  2 Igwebuike, Portia            Usa-Ja                   4.95m  
  3 Grace, Hannah                13-Unattache             4.81m  
  4 Johnson, Jordyn              Full Speed A             4.48m  
  5 Braswell, Jaida              Gadsden Burn             4.13m  
  6 Elekwachi, Chika             Usa-Ja                   3.92m  
  7 Davis, Tatyana               Gadsden Burn             3.38m  
 
1500 Meter Race Walk 9-10 Division Girls
================================================================
      Record: R 9:11.97  3/12/2016   Madison Morgan, Track Housto              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Peters, Kaleah               Port City Tr          14:44.83  
           45.989 (45.989)        2:27.827 (1:41.839)        4:18.466 (1:50.639)
       6:26.308 (2:07.842)        8:29.890 (2:03.583)       10:33.053 (2:03.164)
      12:39.291 (2:06.238)       14:44.822 (2:05.532)
 
55 Meter Dash 11-12 Division Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
      Record: R  7.49  3/13/2016   Olivia Jenkins, Michigan All                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Shawnti             Run U Xpress              7.71q  2 
  2 Wright, Ronniah              Sapphire - R              7.77q  1 
  3 Dubose, Oteria               Run U Xpress              7.78q  1 
  4 Hudson, Zaneta               Bull City Ex              8.23q  3 
  5 Marshall, Kacey              Bowie Boys &              8.26q  1 
  6 Williams, Cydnie             Tri-City Rel              8.35q  2 
  7 Shah, Alima                  Durham Strid              8.74q  2 
  8 Farrow, Taylor               Gadsden Burn              8.85q  3 
  9 Metzner, Anna                10-Unattache              9.00   3  8.993
 10 Shannon, Crystal             Usa-Ja                    9.00   1  8.999
 11 Scepurek, April              Sandhills Tr              9.04   1  9.037
 12 Wilson, Yavette              Bowie Boys &              9.04   2  9.040
 13 Perry, Chrisalyn             Next Level T              9.13   3 
 14 Brooks, Deja                 Durham Strid              9.23   1 
 15 Johnson, Elaina              Next Level T              9.34   2 
 
55 Meter Dash 11-12 Division Girls
================================================================
      Record: R  7.49  3/13/2016   Olivia Jenkins, Michigan All                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jackson, Shawnti             Run U Xpress              7.61  
  2 Wright, Ronniah              Sapphire - R              7.82  
  3 Dubose, Oteria               Run U Xpress              7.94  
  4 Hudson, Zaneta               Bull City Ex              8.14  
  5 Marshall, Kacey              Bowie Boys &              8.38  
  6 Williams, Cydnie             Tri-City Rel              8.43  
  7 Farrow, Taylor               Gadsden Burn              8.65  
  8 Shah, Alima                  Durham Strid              8.72  
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
===================================================================
      Record: R 26.00  3/15/2015   Kayla Davis, TRI-CITY REL                   
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Garrett, Akala               13-Unattache             26.90   4 
  2 Dubose, Oteria               Run U Xpress             28.39   4 
  3 Wright, Ronniah              Sapphire - R             29.25   4 
  4 Golden, Jada                 Next Level T             29.52   3 
  5 Hudson, Zaneta               Bull City Ex             29.54   3 
  6 Wilson, Rachael              Apex Track               29.73   4 
  7 Cochran, Brooke              Usa-Ja                   30.16   1 
  8 Price, Kyla                  Gadsden Burn             30.70   2 
  9 Marshall, Kacey              Bowie Boys &             30.72   4 
 10 Williams, Cydnie             Tri-City Rel             30.73   1 
 11 Tedder, Laila                Bull City Ex             31.14   3 
 12 Kiel, Mackenzie              Run U Xpress             31.33   2 
 13 Farrow, Taylor               Gadsden Burn             32.29   2 
 14 Hobbs, Ella                  Team Full Ry             33.20   2 
 15 Metzner, Anna                10-Unattache             33.38   2 
 16 Wilson, Yavette              Bowie Boys &             34.73   3 
 17 Johnson, Elaina              Next Level T             34.75   1 
 18 Perry, Chrisalyn             Next Level T             36.16   1 
 19 Hunter, Sierra               Kmr Athletic             38.67   2 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
===================================================================
      Record: R 1:00.01  3/15/2015   Chloe Kearney, Charlotte Fl               
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Garrett, Akala               13-Unattache           1:00.42   3 
        29.352 (29.352)  1:00.416 (31.064)
  2 Jackson, Shawnti             Run U Xpress           1:00.86   3 
        29.286 (29.286)  1:00.856 (31.570)
  3 Wright, Ronniah              Sapphire - R           1:06.75   3 
        31.486 (31.486)  1:06.747 (35.262)
  4 Wilson, Rachael              Apex Track             1:07.20   3 
        31.475 (31.475)  1:07.200 (35.725)
  5 Golden, Jada                 Next Level T           1:07.85   2 
        31.056 (31.056)  1:07.845 (36.790)
  6 Hudson, Zaneta               Bull City Ex           1:10.26   3 
        33.172 (33.172)  1:10.256 (37.085)
  7 Kiel, Mackenzie              Run U Xpress           1:11.13   2 
        33.895 (33.895)  1:11.125 (37.230)
  8 Sutton, Sydney               Usa-Ja                 1:11.24   1 
        33.176 (33.176)
  9 Tedder, Laila                Bull City Ex           1:11.71   2 
        33.269 (33.269)  1:11.709 (38.440)
 10 Shepard, Amber               Bowie Boys &           1:18.95   1 
        37.918 (37.918)
 11 Archer, Sarah                Sandhills Tr           1:22.40   1 
        37.474 (37.474)
 12 Metzner, Anna                10-Unattache           1:24.12   2 
        37.515 (37.515)  1:24.116 (46.602)
 13 Skerlj, Olivia               10-Unattache           1:24.44   1 
        39.533 (39.533)
 14 Gunter, Laylah               Evolution Tr           1:24.99   1 
        36.505 (36.505)
 15 Hunter, Sierra               Kmr Athletic           1:33.36   2 
        42.477 (42.477)  1:33.352 (50.875)
 
800 Meter Run 11-12 Division Girls
===================================================================
      Record: R 2:25.35  3/12/2011   Gabrielle Wilkinson, 0208 United          
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Scott, Ar'briel              Run U Xpress           2:29.10   2 
       1:08.790 (1:08.790)        2:29.096 (1:20.307)
  2 Rodriguez, Annarosa          13-Unattache           2:49.73   2 
       1:20.049 (1:20.049)        2:49.723 (1:29.674)
  3 Hamilton, Joslyn             13-Unattache           2:49.78   2 
       1:19.388 (1:19.388)        2:49.776 (1:30.389)
  4 Roy, Ashlynn                 15-Unattache           2:52.52   2 
       1:21.520 (1:21.520)        2:52.519 (1:31.000)
  5 Price, Kyla                  Gadsden Burn           2:55.28   2 
       1:19.811 (1:19.811)        2:55.278 (1:35.467)
  6 Scepurek, April              Sandhills Tr           2:56.54   1 
       1:25.191 (1:25.191)        2:56.537 (1:31.347)
  7 Sheppard, Amber              Bowie Boys &           2:56.55   2 
       1:22.639 (1:22.639)        2:56.548 (1:33.910)
  8 Tedder, Laila                Bull City Ex           2:56.63   2 
       1:18.917 (1:18.917)        2:56.625 (1:37.709)
  9 Ducker, Maya                 Usa-Ja                 3:04.68   1 
       1:26.712 (1:26.712)        3:04.676 (1:37.964)
 10 Archer, Sarah                Sandhills Tr           3:18.54   1 
       1:31.114 (1:31.114)        3:18.532 (1:47.419)
 11 Gunter, Laylah               Evolution Tr           3:19.34   1 
       1:25.986 (1:25.986)        3:19.339 (1:53.354)
 12 Skerlj, Olivia               10-Unattache           3:19.97   1 
       1:31.660 (1:31.660)        3:19.964 (1:48.305)
 13 Hilliard, Tyra               13-Unattache           3:22.29   2 
       1:27.400 (1:27.400)        3:22.288 (1:54.889)
 14 Hunter, Sierra               Kmr Athletic           3:28.65   1 
       1:33.304 (1:33.304)        3:28.644 (1:55.340)
 15 Petr, Hope                   13-Unattache           3:35.81   1 
       1:37.675 (1:37.675)        3:35.801 (1:58.127)
 
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
================================================================
      Record: R 4:52.62  3/13/2016   Elizabeth Lucason, 03-Unattache           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alder, Vanessa               Sandhills Tr           5:16.11  
        18.986 (18.986)  1:01.227 (42.241)  1:46.019 (44.793)  2:31.204 (45.185)
      3:15.235 (44.032)  3:58.429 (43.195)  4:39.416 (40.987)  5:16.106 (36.690)
  2 Scott, Ar'briel              Run U Xpress           5:19.47  
        15.536 (15.536)    51.403 (35.867)  1:33.525 (42.122)  2:17.899 (44.374)
      3:03.892 (45.994)  3:51.113 (47.222)  4:39.031 (47.919)  5:19.470 (40.439)
  3 Obremski, Kaitlyn            Without Limi           5:22.60  
        20.562 (20.562)  1:02.283 (41.722)  1:46.770 (44.487)  2:31.425 (44.655)
      3:15.450 (44.025)  3:58.703 (43.254)  4:40.230 (41.527)  5:22.600 (42.370)
  4 Petr, Abigail                13-Unattache           5:43.12  
        18.946 (18.946)  1:01.454 (42.509)  1:47.072 (45.618)  2:33.359 (46.288)
      3:20.331 (46.972)  4:07.979 (47.649)  4:55.253 (47.274)  5:43.118 (47.865)
  5 Roy, Ashlynn                 15-Unattache           5:46.60  
        19.936 (19.936)  1:02.028 (42.092)  1:46.439 (44.412)  2:33.057 (46.618)
      3:20.044 (46.987)  4:08.983 (48.940)  5:01.371 (52.389)  5:46.592 (45.221)
  6 Wimberly, Lauren             Sandhills Tr           5:54.06  
        20.890 (20.890)  1:03.255 (42.365)  1:50.444 (47.189)  2:39.830 (49.387)
      3:27.803 (47.974)  4:16.552 (48.750)  5:05.959 (49.407)  5:54.056 (48.097)
  7 Ducker, Maya                 Usa-Ja                 5:59.50  
        19.412 (19.412)  1:02.542 (43.130)  1:48.777 (46.236)  2:38.640 (49.863)
      3:28.212 (49.572)  4:19.271 (51.059)  5:11.008 (51.738)  5:59.499 (48.492)
  8 Scepurek, April              Sandhills Tr           6:05.97  
        21.235 (21.235)  1:06.099 (44.864)  1:53.722 (47.624)  2:45.179 (51.458)
      3:36.076 (50.897)  4:28.397 (52.322)  5:21.692 (53.295)  6:05.961 (44.269)
  9 Price, Kyla                  Gadsden Burn           6:06.04  
        19.542 (19.542)  1:02.022 (42.481)  1:51.583 (49.561)  2:44.516 (52.933)
      3:36.132 (51.617)  4:28.486 (52.354)  5:21.779 (53.294)  6:06.040 (44.262)
 
3000 Meter Run 11-12 Division Girls
================================================================
      Record: R 10:29.52  3/14/2015   Camille Napier, Track Housto             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alder, Vanessa               Sandhills Tr          11:12.20  
        37.846 (37.846)  1:19.139 (41.294)  2:01.939 (42.800)  2:45.709 (43.771)
      3:30.073 (44.364)  4:15.247 (45.174)  5:00.869 (45.622)  5:46.946 (46.078)
      6:33.460 (46.515)  7:20.497 (47.037)  8:07.457 (46.961)  8:54.319 (46.862)
      9:40.944 (46.625) 10:25.945 (45.002) 11:12.200 (46.255)
  2 Obremski, Kaitlyn            Without Limi          11:22.44  
        39.092 (39.092)  1:21.322 (42.230)  2:04.975 (43.654)  2:48.766 (43.791)
      3:33.587 (44.821)  4:18.442 (44.855)  5:04.184 (45.742)  5:50.672 (46.489)
      6:37.399 (46.727)  7:25.024 (47.626)  8:12.535 (47.511)  9:00.046 (47.512)
      9:48.289 (48.244) 10:35.695 (47.406) 11:22.436 (46.742)
  3 Wimberly, Lauren             Sandhills Tr          12:05.89  
        41.504 (41.504)  1:27.116 (45.612)  2:14.934 (47.819)  3:01.907 (46.973)
      3:48.329 (46.422)  4:36.807 (48.479)  5:26.359 (49.552)  6:15.745 (49.387)
      7:05.477 (49.732)  7:55.099 (49.622)  8:46.307 (51.209)  9:37.338 (51.031)
     10:26.764 (49.427) 11:17.747 (50.983) 12:05.886 (48.140)
  4 Ducker, Maya                 Usa-Ja                12:23.46  
        38.836 (38.836)  1:21.686 (42.850)  2:09.520 (47.834)  3:01.670 (52.151)
      3:49.329 (47.659)  4:40.781 (51.453)  5:32.662 (51.882)  6:24.760 (52.099)
      7:16.102 (51.342)  8:08.559 (52.457)  9:00.432 (51.873)  9:52.476 (52.045)
     10:44.462 (51.986) 11:37.432 (52.971) 12:23.460 (46.029)
  5 Comsudes, Gabrielle          45-Unattache          12:25.34  
        39.377 (39.377)  1:23.420 (44.044)  2:13.593 (50.173)  3:03.177 (49.585)
      3:53.523 (50.346)  4:44.137 (50.614)  5:34.806 (50.670)  6:25.132 (50.326)
      7:16.689 (51.557)  8:08.916 (52.228)  9:00.832 (51.916)  9:52.846 (52.015)
     10:44.769 (51.924) 11:37.502 (52.734) 12:25.331 (47.829)
 
55 Meter Hurdles 11-12 Division Girls
================================================================
      Record: R  8.85  3/10/2013   Kendal Drewery, Fasst Track                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Garrett, Akala               13-Unattache              9.15  
 
4x200 Meter Relay 11-12 Division Girls
================================================================
      Record: R 1:49.43  3/12/2016   Run U Xpress, Run U Xpress                
                         C Fort, S Jackson, T Mckinnon, T Outlaw           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Run U Xpress  'A'                                   1:54.28  
     1) Kiel, Mackenzie                 2) Jackson, Shawnti               
     3) Scott, Ar'briel                 4) Dubose, Oteria                 
  2 Usa-Ja  'A'                                         2:05.12  
     1) Cochran, Brooke                 2) Shannon, Crystal               
     3) Sutton, Sydney                  4) Pitter-Nelson, Morgan          
 
4x400 Meter Relay 11-12 Division Girls
================================================================
      Record: R 4:18.55  3/10/2013   Glenarden TC, Glenarden TC                
                         L Hall-Robinson, L Harris, S Leonard, J Thomas    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Usa-Ja  'A'                                         5:03.76  
     1) Cochran, Brooke                 2) Sutton, Sydney                 
     3) Shannon, Crystal                4) Pitter-Nelson, Morgan          
       1:13.922 (1:13.922)        2:29.170 (1:15.249)        3:45.338 (1:16.169)
       5:03.752 (1:18.414)
 
High Jump 11-12 Division Girls
================================================================
      Record: R 1.57m  3/9/2013    My'khiyah Williams, Unattached              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hobbs, Ella                  Team Full Ry             1.30m  
  2 Brooks, Deja                 Durham Strid             1.25m  
  3 Allen, Jordyn                Run U Xpress             1.10m  
  3 Shah, Alima                  Durham Strid             1.10m  
 
Long Jump 11-12 Division Girls
================================================================
      Record: R 5.01m  3/9/2013    Kendal Drewery, Fasst Track                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Marshall, Kacey              Bowie Boys &             4.15m  
  2 Wilson, Rachael              Apex Track               3.93m  
  3 Hamilton, Joslyn             13-Unattache             3.76m  
  4 Shah, Alima                  Durham Strid             3.66m  
  5 Farrow, Taylor               Gadsden Burn             3.49m  
  6 Hilliard, Tyra               13-Unattache             3.23m  
  7 Wilson, Yavette              Bowie Boys &             3.20m  
 
Shot Put 6lb 11-12 Division Girls
================================================================
      Record: R 11.05m  3/9/2013    Mellany Scott, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brooks, Deja                 Durham Strid             6.56m  
  2 Allen, Jordyn                Run U Xpress             5.93m  
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Division Girls
================================================================
      Record: R 8:59.54  3/12/2016   Mekiyah Earnest, chester chee             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rodriguez, Annarosa          13-Unattache           8:16.07R 
           29.857 (29.857)        1:33.320 (1:03.464)        2:41.266 (1:07.947)
       3:51.478 (1:10.212)        5:00.143 (1:08.665)        6:08.185 (1:08.043)
       7:15.358 (1:07.173)        8:16.069 (1:00.712)
  2 Allen, Jordyn                Run U Xpress          12:30.87  
           37.393 (37.393)        2:14.121 (1:36.728)        3:58.995 (1:44.874)
       5:38.622 (1:39.627)        7:21.665 (1:43.044)        9:01.711 (1:40.047)
      10:41.833 (1:40.123)       12:30.863 (1:49.030)
 
55 Meter Dash 13-14 Division Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
      Record: R  7.27  3/13/2016   Jordan Sales, Revelation P                  
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Richardson, Ariana           Run U Xpress            R 7.25q  2 
  2 Kearney, Chloe               13-Unattache              7.44q  1 
  3 Rowe, Alyssa                 13-Unattache              7.54q  3 
  4 Tyler-Thompson, Rasunek      Sapphire - R              7.61q  2 
  5 Mumford, Ija                 Tri-City Rel              7.64q  4 
  6 Phillips, Asia               Next Level T              7.68q  3 
  7 Fearrington, Cidne           13-Unattache              7.70q  1  7.691
  8 Koger, Dianna                Full Speed A              7.70q  3  7.695
  9 Conway, Dinasti              Team Full Ry              7.73   4 
 10 Underwood, Tascherria        13-Unattache              7.74   1 
 11 McKinnon, Taylor             Run U Xpress              7.81   4 
 12 Rowland, Kendall             Run U Xpress              7.83   1 
 13 O'Neal, Malia                13-Unattache              7.84   3 
 14 Walker, Rashni               09-Unattache              7.88   3  7.874
 15 Gregory, Trinyty             Lane 4 Track              7.88   1  7.876
 16 Miller, Madison              Cavalier Cav              7.94   4 
 17 Dennis, Khyla                District 9                7.99   2 
 18 Davis, Danielle              Durham Strid              8.02   2  8.012
 19 Douglas, Tyara               10-Unattache              8.02   4  8.020
 20 Poulos, Maria                Usa-Ja                    8.09   1 
 21 Powell, Tatiana              Evolution Tr              8.10   3 
 22 Huff, Iyiana                 Gadsden Burn              8.11   3 
 23 Virgil, Sanaa                Full Speed A              8.13   2 
 24 Mostella, Eunique            Gadsden Burn              8.35   3 
 25 Abraham, Kyla                Full Speed A              8.37   2  8.362
 26 Price, Jadien                Gadsden Burn              8.37   4  8.365
 27 Taylor, Selah                Run U Xpress              8.52   4 
 28 Dodson, Mayla                Full Speed A              8.63   4 
 29 Smith, Regan                 Tri-City Rel              8.74   2 
 30 Taylor, Keyunna              Gadsden Burn              8.89   1 
 
55 Meter Dash 13-14 Division Girls
================================================================
      Record: R  7.27  3/13/2016   Jordan Sales, Revelation P                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Richardson, Ariana           Run U Xpress              7.26R 
  2 Kearney, Chloe               13-Unattache              7.41  
  3 Rowe, Alyssa                 13-Unattache              7.50  
  4 Tyler-Thompson, Rasunek      Sapphire - R              7.68  
  5 Mumford, Ija                 Tri-City Rel              7.70  
  6 Fearrington, Cidne           13-Unattache              7.75  
  7 Phillips, Asia               Next Level T              8.03  
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
===================================================================
      Record: R 24.95  3/13/2016   Jordan Sales, Revelation P                  
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Davis, Kayla                 Run U Xpress             25.34   8 
  2 Kearney, Chloe               13-Unattache             26.31   8 
  3 Richardson, Ariana           Run U Xpress             27.46   8 
  4 Phillips, Asia               Next Level T             27.67   7 
  5 Rowe, Alyssa                 13-Unattache             27.68   8 
  6 Conway, Dinasti              Team Full Ry             27.75   7 
  7 Dennis, Khyla                District 9               27.99   8 
  8 Tyler-Thompson, Rasunek      Sapphire - R             28.02   8 
  9 Brown, Gabrielle             Team Full Ry             28.08   6 
 10 Koger, Dianna                Full Speed A             28.10   2 
 11 Walker, Rashni               09-Unattache             28.36   3 
 12 Minga-Perry, Madison         Next Level T             28.38   7 
 13 Virgil, Sanaa                Full Speed A             28.45   4 
 14 Poulos, Maria                Usa-Ja                   28.59   3 
 15 Williams, Remesha            45-Unattache             28.68   7 
 16 Underwood, Tascherria        13-Unattache             28.69   6 
 17 Phillips, Sanai              13-Unattache             28.75   5 
 18 Smith, Tiarra                Next Level T             28.81   5 
 19 Allen, Courtney              45-Unattache             28.86   7  28.857
 20 Fearrington, Cidne           13-Unattache             28.86   6  28.859
 21 Huff, Iyiana                 Gadsden Burn             29.02   6 
 22 Gregory, Trinyty             Lane 4 Track             29.09   6 
 23 Powell, Tatiana              Evolution Tr             29.11   4 
 24 Lloyd, Angel                 Usa-Ja                   29.34   4 
 25 Harris, Anaya                Run U Xpress             29.40   3 
 26 Gamble, Makayla              Durham Strid             29.88   5 
 27 Emery, Alexis                Full Speed A             29.92   2 
 28 Mostella, Eunique            Gadsden Burn             29.97   5 
 29 Frederick, Gabrielle         Full Speed A             30.09   1 
 30 Bryant, Christian            Full Speed A             30.34   1 
 31 Dallo, Faith                 Usa-Ja                   30.41   1 
 32 Williams, Ne'Dira            Tri-City Rel             30.48   3 
 33 Smith, DeAsia                Gadsden Burn             30.52   4 
 34 Price, Jadien                Gadsden Burn             30.65   5 
 35 Dodson, Mayla                Full Speed A             31.09   3 
 36 Rowland, Kendall             Run U Xpress             31.23   2 
 37 Douglas, Tyara               10-Unattache             32.16   5 
 38 Taylor, Keyunna              Gadsden Burn             32.35   4 
 39 Campbell, DeMya              10-Unattache             33.22   3 
 40 Taylor, Selah                Run U Xpress             33.45   2 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
===================================================================
      Record: R 56.74  3/13/2016   Mykala Perry, TNT Express                   
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Davis, Kayla                 Run U Xpress             56.32R  5 
        27.057 (27.057)    56.319 (29.262)
  2 Rose, Michaela               F.I.A. Ambas             56.76   5 
        27.417 (27.417)    56.758 (29.342)
  3 Kearney, Chloe               13-Unattache             59.95   5 
        27.705 (27.705)    59.950 (32.245)
  4 Allen, Courtney              45-Unattache           1:03.71   4 
        30.392 (30.392)  1:03.705 (33.313)
  5 Conway, Dinasti              Team Full Ry           1:04.10   5 
        29.191 (29.191)  1:04.095 (34.904)
  6 Smith, Tiarra                Next Level T           1:04.68   2 
        29.832 (29.832)  1:04.680 (34.849)
  7 Harris, Anaya                Run U Xpress           1:05.84   3 
        30.304 (30.304)  1:05.838 (35.535)
  8 Johnson, Maya                Full Speed A           1:06.16   2 
        31.633 (31.633)  1:06.154 (34.522)
  9 Holden-Wilson, Jayla         45-Unattache           1:06.51   4 
        31.343 (31.343)  1:06.509 (35.166)
 10 Deloatch, Imari              Run U Xpress           1:06.61   4 
        31.375 (31.375)  1:06.605 (35.230)
 11 Lloyd, Angel                 Usa-Ja                 1:07.09   3 
        30.805 (30.805)  1:07.085 (36.280)
 12 Brown, Gabrielle             Team Full Ry           1:07.62   3 
        31.682 (31.682)  1:07.612 (35.931)
 13 Gamble, Makayla              Durham Strid           1:07.73   4 
        31.119 (31.119)  1:07.730 (36.611)
 14 Poulos, Maria                Usa-Ja                 1:07.74   2 
        31.472 (31.472)  1:07.740 (36.269)
 15 Allen, Britney               45-Unattache           1:07.93   4 
        31.683 (31.683)  1:07.930 (36.248)
 16 Underwood, Tascherria        13-Unattache           1:08.53   3 
        31.424 (31.424)  1:08.529 (37.106)
 17 O'Neal, Malia                13-Unattache           1:08.67   5 
        30.764 (30.764)  1:08.664 (37.900)
 18 Alexander, Serenity          Tri-City Rel           1:09.28   2 
        31.892 (31.892)  1:09.280 (37.389)
 19 Emery, Alexis                Full Speed A           1:09.50   1 
        33.622 (33.622)  1:09.500 (35.879)
 20 Frederick, Gabrielle         Full Speed A           1:10.32   3 
        32.585 (32.585)  1:10.312 (37.728)
 21 Minga-Perry, Madison         Next Level T           1:10.44   5 
        29.701 (29.701)  1:10.436 (40.735)
 22 Dallo, Faith                 Usa-Ja                 1:11.57   2 
        32.006 (32.006)  1:11.565 (39.560)
 23 Smith, Nyla                  45-Unattache           1:12.10   4 
        33.256 (33.256)  1:12.100 (38.844)
 24 Mitchell, Carlee             Evolution Tr           1:12.30   1 
        34.487 (34.487)  1:12.296 (37.810)
 25 Smith, Madison               Bull City Ex           1:20.75   1 
        32.899 (32.899)  1:20.743 (47.845)
 
800 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
      Record: R 2:15.80  3/12/2016   Michaela Rose, Faith In Act               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rose, Michaela               F.I.A. Ambas           2:15.10R 
       1:03.723 (1:03.723)        2:15.091 (1:11.368)
  2 Palisca, Jessica             12-Unattache           2:30.01  
       1:09.795 (1:09.795)        2:30.009 (1:20.215)
  3 Allen, Courtney              45-Unattache           2:32.12  
       1:10.148 (1:10.148)        2:32.114 (1:21.967)
  4 Richard, Anna                Sandhills Tr           2:36.83  
       1:12.021 (1:12.021)        2:36.822 (1:24.802)
  5 Deloatch, Imari              Run U Xpress           2:39.48  
       1:14.348 (1:14.348)        2:39.475 (1:25.127)
  6 Phillips, Sanai              13-Unattache           2:43.00  
       1:14.705 (1:14.705)        2:42.995 (1:28.290)
  7 Matlock, Nubiya              Usa-Ja                 2:49.00  
       1:20.903 (1:20.903)        2:48.998 (1:28.095)
  8 Mitchell, Carlee             Evolution Tr           2:49.45  
       1:12.636 (1:12.636)        2:49.443 (1:36.808)
  9 Smith, Madison               Bull City Ex           3:27.35  
       1:30.229 (1:30.229)        3:27.344 (1:57.115)
 
1500 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
      Record: R 4:42.84  3/13/2016   Lauryn Heskin, TSC Track Cl               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alder, Carmen                Sandhills Tr           5:03.21  
        18.510 (18.510)    58.714 (40.204)  1:39.525 (40.812)  2:21.045 (41.521)
      3:03.377 (42.332)  3:43.939 (40.563)  4:24.364 (40.425)  5:03.204 (38.840)
  2 Obremski, Makayla            Without Limi           5:13.77  
        19.030 (19.030)    59.009 (39.979)  1:39.840 (40.832)  2:21.579 (41.739)
      3:04.870 (43.292)  3:49.157 (44.287)  4:34.164 (45.007)  5:13.764 (39.601)
  3 Richard, Anna                Sandhills Tr           5:24.81  
        19.482 (19.482)    59.960 (40.478)  1:42.552 (42.592)  2:25.970 (43.419)
      3:11.059 (45.089)  3:56.597 (45.539)  4:42.620 (46.024)  5:24.810 (42.190)
  4 Allen, Britney               45-Unattache           5:56.05  
        19.479 (19.479)  1:02.111 (42.632)  1:46.890 (44.780)  2:36.621 (49.731)
      3:27.824 (51.203)  4:19.949 (52.126)  5:11.132 (51.183)  5:56.049 (44.917)
  5 Sprinkel, Sophia             Apex Track             5:58.59  
        20.480 (20.480)  1:03.633 (43.153)  1:49.877 (46.244)  2:38.209 (48.333)
      3:28.382 (50.173)  4:19.257 (50.875)  5:09.284 (50.028)  5:58.588 (49.304)
  6 Matlock, Nubiya              Usa-Ja                 6:02.28  
        19.110 (19.110)  1:02.389 (43.280)  1:52.905 (50.516)  2:45.776 (52.872)
      3:37.002 (51.226)  4:25.387 (48.385)  5:15.874 (50.487)  6:02.275 (46.402)
 
3000 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
      Record: R 10:18.21  3/11/2016   Lauryn Heskin, TSC Track Cl              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alder, Carmen                Sandhills Tr          10:29.83  
        35.319 (35.319)  1:13.893 (38.575)  1:54.602 (40.710)  2:36.059 (41.457)
      3:18.579 (42.520)  4:00.433 (41.855)  4:43.207 (42.775)  5:26.349 (43.142)
      6:09.751 (43.402)  6:53.130 (43.380)  7:36.978 (43.848)  8:21.065 (44.088)
      9:05.390 (44.325)  9:49.664 (44.274) 10:29.825 (40.162)
  2 Obremski, Makayla            Without Limi          11:43.48  
        37.414 (37.414)  1:17.914 (40.500)  2:01.428 (43.515)  2:46.609 (45.182)
      3:32.550 (45.942)  4:19.815 (47.265)  5:07.940 (48.125)  5:56.055 (48.116)
      6:46.163 (50.108)  7:36.691 (50.529)  8:27.735 (51.045)  9:19.655 (51.920)
     10:10.814 (51.159) 10:59.803 (48.989) 11:43.474 (43.671)
  3 Sprinkel, Sophia             Apex Track            11:46.35  
        37.667 (37.667)  1:21.147 (43.480)  2:07.482 (46.335)  2:55.484 (48.002)
      3:43.063 (47.579)  4:30.544 (47.481)  5:18.604 (48.060)  6:07.232 (48.629)
      6:56.209 (48.978)  7:45.196 (48.987)  8:34.965 (49.770)  9:24.036 (49.071)
     10:13.062 (49.026) 11:01.937 (48.876) 11:46.347 (44.410)
 
55 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
      Record: R  8.33  3/13/2016   Anjoli Mathew, Metropolis-B                 
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McKinnon, Taylor             Run U Xpress              8.80q  1 
  2 Walker, Rashni               09-Unattache              8.94q  2 
  3 Spearman, Falon              13-Unattache              8.96q  1 
  4 Phillips, Sanai              13-Unattache              9.31q  2 
  5 Rowland, Kendall             Run U Xpress              9.35q  1 
  6 Smith, Kayla                 Run U Xpress              9.64q  1 
  7 Dennis, Khyla                District 9                9.70q  2 
  8 Tyler-Thompson, Rasunek      Sapphire - R              9.74q  2 
  9 Deloatch, Imari              Run U Xpress              9.77   2 
 10 Spearman, Santana            13-Unattache              9.97   1 
 11 Douglas, Tyara               10-Unattache             11.08   1 
 12 Richard, Anna                Sandhills Tr             11.30   1 
 13 Campbell, DeMya              10-Unattache             11.93   2 
 
55 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
================================================================
      Record: R  8.33  3/13/2016   Anjoli Mathew, Metropolis-B                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 McKinnon, Taylor             Run U Xpress              8.72  
  2 Spearman, Falon              13-Unattache              8.91  
  3 Walker, Rashni               09-Unattache              8.95  
  4 Rowland, Kendall             Run U Xpress              9.30  
  5 Phillips, Sanai              13-Unattache              9.45  
  6 Smith, Kayla                 Run U Xpress              9.45  
  7 Tyler-Thompson, Rasunek      Sapphire - R              9.48  
  8 Dennis, Khyla                District 9                9.67  
 
4x200 Meter Relay 13-14 Division Girls
================================================================
      Record: R 1:44.44  3/14/2015   Glenarden Track Club, Glenarden Tr        
                         J Ofotan, L Harris, L Hall-Robinson, S Leonard    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Run U Xpress  'A'                                   1:47.46  
     1) Harris, Anaya                   2) Richardson, Ariana             
     3) Davis, Kayla                    4) McKinnon, Taylor               
  2 Next Level TC  'A'                                  1:52.70  
     1) Minga-Perry, Madison            2) Phillips, Asia                 
     3) Simes, La'Niya                  4) Smith, Tiarra                  
  3 Full Speed Athletics  'A'                           1:54.38  
     1) Koger, Dianna                   2) Dodson, Mayla                  
     3) Emery, Alexis                   4) Johnson, Maya                  
  4 Gadsden Burners  'A'                                1:58.71  
     1) Price, Jadien                   2) Smith, DeAsia                  
     3) Mostella, Eunique               4) Huff, Iyiana                   
 
4x400 Meter Relay 13-14 Division Girls
================================================================
      Record: R 4:00.38  3/15/2015   Firebirds Track Club, Firebirds Tr        
                         A Sabbakhan, C Brown, K Lyles, S Kameka           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Run U Xpress  'A'                                   4:31.24  
     1) Deloatch, Imari                 2) McKinnon, Taylor               
     3) Smith, Kayla                    4) Harris, Anaya                  
       1:06.873 (1:06.873)        2:15.936 (1:09.063)        3:23.653 (1:07.717)
       4:31.236 (1:07.584)
  2 Full Speed Athletics  'A'                           4:31.91  
     1) Frederick, Gabrielle            2) Johnson, Maya                  
     3) Emery, Alexis                   4) Virgil, Sanaa                  
       1:10.328 (1:10.328)        2:17.053 (1:06.725)        3:24.706 (1:07.654)
       4:31.910 (1:07.204)
  3 Usa-Ja  'A'                                         4:36.35  
     1) Poulos, Maria                   2) Lloyd, Angel                   
     3) Matlock, Nubiya                 4) Dallo, Faith                   
       1:08.408 (1:08.408)        2:16.777 (1:08.369)        3:27.178 (1:10.402)
       4:36.345 (1:09.167)
  4 Gadsden Burners  'A'                                4:49.41  
     1) Smith, DeAsia                   2) Taylor, Keyunna                
     3) Mostella, Eunique               4) Huff, Iyiana                   
       1:11.090 (1:11.090)        2:30.628 (1:19.539)        3:40.696 (1:10.068)
       4:49.405 (1:08.709)
 
High Jump 13-14 Division Girls
================================================================
      Record: R 1.67m  3/11/2016   Brianna Smith, Infinity Tra                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Kayla                 Run U Xpress             1.55m  
  2 Spearman, Santana            13-Unattache            J1.55m  
  3 Spearman, Falon              13-Unattache             1.40m  
  4 Allen, Britney               45-Unattache             1.35m  
  5 Koger, Dianna                Full Speed A             1.30m  
  6 Phillips, Sanai              13-Unattache            J1.30m  
  7 Bryant, Christian            Full Speed A            J1.30m  
  8 Miller, Madison              Cavalier Cav            J1.30m  
  9 Johnson, Maya                Full Speed A             1.25m  
 10 Abraham, Kyla                Full Speed A             1.20m  
 
Long Jump 13-14 Division Girls
================================================================
      Record: R 5.91m  3/8/2014    Daloria Boone, 04-Baldwin J                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mumford, Ija                 Tri-City Rel             4.93m  
  2 Rose, Michaela               F.I.A. Ambas             4.67m  
  3 Tyler-Thompson, Rasunek      Sapphire - R             4.62m  
  4 Miller, Madison              Cavalier Cav             4.50m  
  5 Holden-Wilson, Jayla         45-Unattache             4.44m  
  6 Walker, Rashni               09-Unattache             4.35m  
  7 Spearman, Falon              13-Unattache             4.14m  
  8 Smith, Tiarra                Next Level T             4.12m  
  9 Dennis, Khyla                District 9               4.09m  
 10 Rowland, Kendall             Run U Xpress             4.00m  
 11 Virgil, Sanaa                Full Speed A             3.94m  
 12 Davis, Danielle              Durham Strid             3.85m  
 13 Abraham, Kyla                Full Speed A             3.84m  
 14 Smith, Nyla                  45-Unattache             3.77m  
 15 O'Neal, Malia                13-Unattache             3.76m  
 16 Taylor, Keyunna              Gadsden Burn             3.69m  
 17 Mutz, Cabria                 12-Unattache             3.68m  
 18 Smith, DeAsia                Gadsden Burn             3.53m  
 19 Smith, Regan                 Tri-City Rel             3.51m  
 20 Richard, Anna                Sandhills Tr             3.49m  
 
Triple Jump 13-14 Division Girls
================================================================
      Record: R 10.44m  3/15/2015   Aaliyah Robinson, Woodlawn Tra             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mumford, Ija                 Tri-City Rel            10.09m  
  2 Miller, Madison              Cavalier Cav             9.49m  
  3 Williams, Remesha            45-Unattache             9.06m  
  4 Mutz, Cabria                 12-Unattache             8.99m  
  5 Smith, Kayla                 Run U Xpress             8.82m  
  6 Smith, Nyla                  45-Unattache             8.58m  
  7 Abraham, Kyla                Full Speed A             8.41m  
  8 Bryant, Christian            Full Speed A             8.24m  
 
Shot Put 6lb 13-14 Division Girls
================================================================
      Record: R 13.94m  3/12/2016   Christalee Kirby, 26-Unattache             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Campbell, DeMya              10-Unattache            11.19m  
  2 Alexander, Serenity          Tri-City Rel             9.22m  
  3 Dodson, Mayla                Full Speed A             8.06m  
  4 Miller, LeeAnn               Kmr Athletic             6.79m  
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Division Girls
================================================================
      Record: R 15:16.42  3/15/2015   Taylor Ewert, Southwest Oh               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rodriguez, Alanna            13-Unattache          17:35.24  
           57.231 (57.231)        2:00.045 (1:02.815)        3:04.665 (1:04.620)
       4:10.685 (1:06.020)        5:19.168 (1:08.484)        6:30.375 (1:11.207)
       7:43.279 (1:12.905)        8:58.236 (1:14.957)       10:14.841 (1:16.605)
      11:30.323 (1:15.483)       12:45.419 (1:15.096)       14:00.570 (1:15.152)
      15:17.239 (1:16.670)       16:29.486 (1:12.247)       17:35.239 (1:05.753)
 
55 Meter Dash 15-16 Division Girls
===================================================================
Top 8 Advance by Time
      Record: R  7.15  3/13/2015   Najiya Cornish, Above Xpecta                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Black, Zariyah               13-Unattache              7.19q  1 
  2 Guess, Wynter                13-Unattache              7.50q  2 
  3 Daniels, Jayda               District 9                7.54q  2 
  4 Dulaney, Maya                13-Unattache              7.64q  1 
  5 Godbey, Alyssa               Port City Tr              7.66q  2 
  6 Hernandez, Makayla           Lane 4 Track              7.81q  2 
  7 Dorsey, Morgan               13-Unattache              7.86q  1 
  8 Mullino, Jakarie             13-Unattache              7.88q  1 
  9 Clayton, Ahlexah             Lane 4 Track              7.96   1 
 10 Cooper, Cymone               Lane 4 Track              8.17   2 
 11 Gomez, Jada                  Bowie Boys &              8.23   2 
 12 McArthur, Cierra             13-Unattache              8.26   1 
 
55 Meter Dash 15-16 Division Girls
================================================================
      Record: R  7.15  3/13/2015   Najiya Cornish, Above Xpecta                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Black, Zariyah               13-Unattache              7.18  
  2 Guess, Wynter                13-Unattache              7.45  
  3 Daniels, Jayda               District 9                7.48  
  4 Dulaney, Maya                13-Unattache              7.58  
  5 Godbey, Alyssa               Port City Tr              7.64  
  6 Dorsey, Morgan               13-Unattache              7.70  
  7 Hernandez, Makayla           Lane 4 Track              7.81  
  8 Mullino, Jakarie             13-Unattache              7.90  
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
===================================================================
      Record: R 24.71  3/12/2011   Nia Dorner, Pacific Unit                    
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Black, Zariyah               13-Unattache             25.77   4 
  2 Clayton, Ahlexah             Lane 4 Track             26.57   4 
  3 Dulaney, Maya                13-Unattache             28.46   3 
  4 Dorsey, Morgan               13-Unattache             28.62   3 
  5 Hernandez, Makayla           Lane 4 Track             29.03   3 
  6 Mullino, Jakarie             13-Unattache             29.09   3 
  7 Price, Trinity               Gadsden Burn             29.51   2 
  8 Gomez, Jada                  Bowie Boys &             30.01   4 
  9 Cooper, Cymone               Lane 4 Track             30.43   3 
 10 McArthur, Cierra             13-Unattache             31.03   2 
 11 Mcbride, Kyamyra             13-Unattache             31.87   2 
 12 Campbell, Regine             10-Unattache             32.29   4 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
================================================================
      Record: R 58.24  3/11/2012   Brittny Ellis, Univ Of Chic                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rivera, Ariana               13-Unattache           1:04.07  
        29.406 (29.406)  1:04.061 (34.655)
  2 Price, Trinity               Gadsden Burn           1:10.22  
        31.295 (31.295)  1:10.213 (38.919)
  3 Harris, Eden                 13-Unattache           1:10.92  
        32.708 (32.708)  1:10.920 (38.212)
  4 Mcbride, Kyamyra             13-Unattache           1:12.58  
        31.776 (31.776)  1:12.575 (40.799)
  5 Gomez, Jada                  Bowie Boys &           1:15.58  
        32.968 (32.968)  1:15.578 (42.610)
 
800 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
      Record: R 2:19.33  3/14/2015   Brooke Crookston, Unattached              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Ally                 55-Unattache           2:26.76  
       1:10.286 (1:10.286)        2:26.756 (1:16.470)
  2 Petr, Anna                   13-Unattache           2:36.44  
       1:15.777 (1:15.777)        2:36.435 (1:20.659)
  3 Betties, Zoi                 12-Unattache           2:52.89  
       1:17.501 (1:17.501)        2:52.883 (1:35.382)
 
1500 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
      Record: R 4:47.64  3/13/2016   Sarah Latour, 13-Unattache                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilson, Ally                 55-Unattache           5:03.04  
        19.498 (19.498)    59.621 (40.124)  1:40.258 (40.637)  2:20.433 (40.175)
      3:01.389 (40.957)  3:43.004 (41.615)  4:24.583 (41.579)  5:03.036 (38.453)
  2 Lockhart, Mari Cagle         55-Unattache           5:07.94  
        19.403 (19.403)    59.581 (40.178)  1:40.503 (40.922)  2:22.166 (41.664)
      3:04.303 (42.137)  3:45.950 (41.648)  4:27.377 (41.427)  5:07.932 (40.555)
  3 Petr, Anna                   13-Unattache           5:20.94  
        19.593 (19.593)    59.858 (40.265)  1:40.854 (40.997)  2:23.597 (42.744)
      3:08.148 (44.551)  3:52.937 (44.790)  4:38.043 (45.107)  5:20.940 (42.897)
 
3000 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
      Record: R 10:14.68  3/8/2014    Gabrielle Wilkinson, 02-Mt Airy T        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lockhart, Mari Cagle         55-Unattache          10:48.34  
        35.804 (35.804)  1:16.199 (40.395)  1:59.098 (42.900)  2:43.356 (44.259)
      3:26.806 (43.450)  4:10.716 (43.910)  4:54.433 (43.717)  5:38.953 (44.520)
      6:23.468 (44.515)  7:08.019 (44.551)  7:52.325 (44.307)  8:37.039 (44.714)
      9:21.296 (44.258) 10:06.130 (44.835) 10:48.335 (42.205)
  2 Bristol, Suki                13-Unattache          12:09.79  
           41.168 (41.168)          1:26.604 (45.436)          2:15.310 (48.707)
         3:04.726 (49.416)        4:43.741 (1:39.015)          5:34.113 (50.372)
         6:24.184 (50.071)          7:14.009 (49.826)          8:04.465 (50.456)
         8:54.724 (50.260)          9:44.044 (49.320)         10:34.160 (50.116)
        11:23.079 (48.920)         12:09.789 (46.710)          12:09.789 (0.000)
 
55 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
================================================================
      Record: R  8.35  3/12/2016   Christina Warren, Ambler Olymp              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rivera, Ariana               13-Unattache              9.97  
  2 Currie, Derica               Durham Strid             10.32  
  3 Poe, CeDeJanique             Gadsden Burn             11.82  
 
High Jump 15-16 Division Girls
================================================================
      Record: R 1.65m  3/10/2013   Janae Moffitt, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Price, Trinity               Gadsden Burn             1.10m  
 
Long Jump 15-16 Division Girls
================================================================
      Record: R 5.77m  3/14/2015   Daloria Boone, Blue Lightning T             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McArthur, Cierra             13-Unattache             4.74m  
  2 Godbey, Alyssa               Port City Tr             4.72m  
  3 Harris, Eden                 13-Unattache             4.38m  
  4 Mcbride, Kyamyra             13-Unattache             4.35m  
  5 Daniels, Jayda               District 9               4.21m  
  6 Currie, Derica               Durham Strid             4.20m  
  7 Campbell, Regine             10-Unattache             3.77m  
 
Triple Jump 15-16 Division Girls
================================================================
      Record: R 11.30m  3/13/2016   Christina Warren, Ambler Olymp             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Turk, India                  45-Unattache            11.66mR 
  2 Currie, Derica               Durham Strid             8.07m  
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Division Girls
================================================================
      Record: R 16:14.09  3/10/2013   Amberly Melendez, South Texas            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Betties, Zoi                 12-Unattache          20:18.85  
       1:07.744 (1:07.744)        2:29.996 (1:22.253)        3:52.312 (1:22.316)
       5:15.468 (1:23.156)        6:38.257 (1:22.790)        8:01.471 (1:23.215)
       9:23.082 (1:21.611)       10:46.534 (1:23.452)       12:10.845 (1:24.312)
      13:33.738 (1:22.893)       14:58.683 (1:24.945)       16:23.599 (1:24.917)
      17:48.664 (1:25.065)       19:07.353 (1:18.690)       20:18.850 (1:11.497)
 
55 Meter Dash 17-18 Division Women
================================================================
      Record: R  7.02  3/11/2016   Najiya Cornish, Above Xpecta                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Newsom, Temperance           D.C. Express              7.22  
  2 Alexander, Tyresha           Team Full Ry              7.41  
  3 Anderson, Alyisha            District 9                7.44  
  4 Williams, Khiah              Lane 4 Track              7.48  
  5 Mcqueen, Dmiya               13-Unattache              7.55  
  6 Imani, Asaata                Bull City Ex              7.57  
  7 Sargeant, Ranicha            Port City Tr              7.90  
  8 Kendricks, Alexandra         Tri-City Rel             11.67  
 
200 Meter Dash 17-18 Division Women
===================================================================
      Record: R 24.85  3/9/2014    Simone Glenn, 03-Glenarden                  
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Delley, Cydney               Lane 4 Track             25.72   2 
  2 Newsom, Temperance           D.C. Express             26.07   2 
  3 Alexander, Tyresha           Team Full Ry             26.12   2 
  4 Williams, Khiah              Lane 4 Track             26.69   1 
  5 Mcqueen, Dmiya               13-Unattache             26.82   2 
  6 Sargeant, Ranicha            Port City Tr             29.29   1 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Women
================================================================
      Record: R 56.64  3/13/2016   Paris Perkins, Fast and Fur                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Delley, Cydney               Lane 4 Track             58.66  
        27.151 (27.151)    58.655 (31.504)
  2 Alexander, Tyresha           Team Full Ry             59.19  
        27.247 (27.247)    59.184 (31.938)
 
800 Meter Run 17-18 Division Women
================================================================
      Record: R 2:17.52  3/8/2014    Sidney Hayes, McDonough                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Riordan, Alaina              55-Unattache           2:30.77  
       1:13.372 (1:13.372)        2:30.764 (1:17.392)
  2 Hairston-Waller, CaJazza     13-Unattache           2:33.71  
       1:13.222 (1:13.222)        2:33.703 (1:20.482)
  3 Riordan, Lydia               55-Unattache           2:40.68  
       1:15.461 (1:15.461)        2:40.671 (1:25.210)
  4 Potter, Abby                 55-Unattache           2:41.50  
       1:16.845 (1:16.845)        2:41.493 (1:24.649)
 
1500 Meter Run 17-18 Division Women
================================================================
      Record: R 4:45.89  3/13/2016   Natalie Neamtu, 04-Unattache              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Roy, Breanna                 15-Unattache           5:12.67  
        19.280 (19.280)    59.308 (40.028)  1:40.107 (40.800)  2:21.802 (41.695)
      3:04.623 (42.821)  3:47.904 (43.282)  4:30.947 (43.044)  5:12.663 (41.717)
 
55 Meter Hurdles 17-18 Division Women
================================================================
      Record: R  8.12  3/9/2014    Sierra Brabham Lawrence, Pennsyvania HS     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McLean, Corbin               13-Unattache              8.61  
  2 Anderson, Alyisha            District 9                8.93  
  3 Mccray, Bailey               Durham Strid              8.99  
  4 Reynolds, Christiana         13-Unattache              9.28  
  5 Teilborg, Ashley             Port City Tr              9.84  
 
Long Jump 17-18 Division Women
================================================================
      Record: R 5.64m  3/9/2013    Natalia Hinton, Essex County                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mccray, Bailey               Durham Strid             4.76m  
  2 Williams, Khiah              Lane 4 Track             4.63m  
 
Shot Put 4k 17-18 Division Women
================================================================
      Record: R 13.93m  3/11/2016   Egypt Parker, Eclipse Trac                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Britt, Tedreauna             55-Unattache            11.79m  
  2 Kendricks, Alexandra         Tri-City Rel             7.40m  
  3 Sturkie, Y'Mari              Gadsden Burn             5.85m  
 
3000 Meter Race Walk 17-18 Division Women
================================================================
      Record: R 15:20.26  3/13/2016   Maegan Allen, 02-Unattache               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Heiser-Whatley, Victoria     Warriors Tra          16:00.17  
           57.380 (57.380)        2:00.171 (1:02.792)        3:04.398 (1:04.227)
       4:08.270 (1:03.872)        5:13.817 (1:05.547)        6:18.183 (1:04.367)
       7:22.873 (1:04.690)        8:28.466 (1:05.593)        9:34.675 (1:06.210)
      10:41.521 (1:06.847)       11:47.842 (1:06.321)       12:53.541 (1:05.699)
      13:59.616 (1:06.075)       15:02.884 (1:03.269)         16:00.161 (57.278)
  2 Heiser-Whatley, Jessica      Warriors Tra          16:44.86  
           56.150 (56.150)        2:01.990 (1:05.840)        3:07.085 (1:05.095)
       4:16.016 (1:08.932)        5:22.700 (1:06.684)        6:23.139 (1:00.440)
       7:29.743 (1:06.604)        8:38.694 (1:08.952)        9:48.028 (1:09.334)
      10:57.373 (1:09.346)       12:06.081 (1:08.709)       13:15.103 (1:09.022)
      14:27.430 (1:12.327)       15:37.913 (1:10.484)       16:44.858 (1:06.945)
 
4x200 Meter Relay Boys
================================================================
      Record: R 1:38.13  3/14/2015   i5 ELITE, i5 ELITE                        
                         A Hood, A Allen, C Dean, J Parson                 
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Lane 4 Track Club  'A'                              1:38.67  
     1) Blueford III, Eddie             2) Parnell, Isaiah                
     3) Jones, Grandon                  4) Brooks, Anthony                
 
55 Meter Dash 8 & Under Division Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
      Record: R  8.47  3/15/2015   Karon Brookins, Camden Clock                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Kylen               Gadsden Burn              9.12q  1 
  2 Hasan, Xavier                Bull City Ex              9.22q  2 
  3 Perry, Landen                Run U Xpress              9.24q  1 
  4 Mullen, Ethan                Bowie Boys &              9.41q  2 
  5 Salem, Carmelo               Durham Strid              9.46q  2 
  6 Ross Jr, Silas               Next Level T              9.54q  1 
  7 Frazier, Robert              Gadsden Burn              9.79q  1 
  8 Gregg Jr, Tavaris            Next Level T              9.95q  1 
  9 Mittman, Bryson              Durham Strid             10.21   1 
 10 Trimble, Dale                Gadsden Burn             10.39   2  10.381
 11 Harris-Gulley, Ty            Durham Strid             10.39   2  10.383
 12 Raley Jr, James              Tri-City Rel             10.83   2 
 13 Sirmans, Josiah              Next Level T             10.90   1 
 14 Fulford, Kolby               Full Speed A             10.91   1 
 15 Lockhart, Casper             55-Unattache             11.59   2 
 16 Wilson, Tanner               55-Unattache             12.28   2 
 
55 Meter Dash 8 & Under Division Boys
================================================================
      Record: R  8.47  3/15/2015   Karon Brookins, Camden Clock                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Johnson, Kylen               Gadsden Burn              9.07  
  2 Perry, Landen                Run U Xpress              9.09  
  3 Mullen, Ethan                Bowie Boys &              9.13  
  4 Hasan, Xavier                Bull City Ex              9.22  
  5 Salem, Carmelo               Durham Strid              9.58  
  6 Frazier, Robert              Gadsden Burn              9.86  
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
===================================================================
      Record: R 30.83  3/14/2015   Josiah Teasley, Firebirds Tr                
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Arthur                10-Unattache             32.58   3 
  2 Mullen, Ethan                Bowie Boys &             34.18   3 
  3 Salem, Carmelo               Durham Strid             34.36   1 
  4 Saye, Jaylen                 13-Unattache             34.89   3 
  5 Hasan, Xavier                Bull City Ex             34.90   3 
  6 Frazier, Robert              Gadsden Burn             36.18   2 
  7 Johnson, Kylen               Gadsden Burn             36.29   2 
  8 Perry, Landen                Run U Xpress             36.36   3 
  9 King, Charles                Full Speed A             39.04   1 
 10 Raley Jr, James              Tri-City Rel             39.84   1 
 11 Jones, Malachi               10-Unattache             39.91   3 
 12 Mittman, Bryson              Durham Strid             40.86   1 
 13 Harris-Gulley, Ty            Durham Strid             42.58   2 
 14 Fulford, Kolby               Full Speed A             42.68   2 
 15 Lockhart, Casper             55-Unattache             44.87   1 
 16 Beasley, Noble               Bull City Ex             49.28   2 
 17 Davis III, Derek             Kmr Athletic             52.52   2 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
===================================================================
      Record: R 1:10.43  3/15/2015   Karon Brookins, Camden Clock              
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Arthur                10-Unattache           1:19.10   2 
        36.400 (36.400)  1:19.093 (42.693)
  2 Freeman, Joshua              Durham Strid           1:24.69   1 
        40.363 (40.363)  1:24.681 (44.319)
  3 King, Charles                Full Speed A           1:28.28   1 
        40.295 (40.295)  1:28.275 (47.980)
  4 Hasan, Xavier                Bull City Ex           1:31.76   2 
        40.176 (40.176)  1:31.759 (51.583)
  5 Saye, Jaylen                 13-Unattache           1:36.49   2 
        41.373 (41.373)  1:36.483 (55.110)
  6 Jones, Malachi               10-Unattache           1:39.74   2 
        43.211 (43.211)  1:39.736 (56.526)
  7 Davis III, Derek             Kmr Athletic           2:01.10   1 
           54.143 (54.143)        2:01.100 (1:06.958)
 
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
================================================================
      Record: R 2:42.88  3/14/2015   Tamrat Gavenas, Prospect Par              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cash, Miles                  Durham Strid           3:11.73  
  2 Freeman, Joshua              Durham Strid           3:22.06  
  3 Saye, Jaylen                 13-Unattache           3:27.94  
       1:39.292 (1:39.292)        3:27.934 (1:48.643)
  4 Beasley, Noble               Bull City Ex           4:03.00  
       1:52.566 (1:52.566)        4:03.000 (2:10.435)
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Boys
================================================================
      Record: R 5:22.75  3/15/2015   Tamrat Gavenas, Prospect Par              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cash, Miles                  Durham Strid           6:21.18  
           17.352 (17.352)          1:01.626 (44.274)          1:50.262 (48.637)
         2:39.132 (48.870)          3:30.794 (51.662)        4:34.046 (1:03.252)
         5:28.552 (54.507)          6:21.174 (52.623)
 
4x200 Meter Relay 8 & Under Division Boys
================================================================
      Record: R 2:16.30  3/8/2014    Track Express Track Club, 03-Track Exp    
                         D Howard, J Gresham, A Jones, J Contee            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Next Level TC  'A'                                  2:35.63  
     1) Sirmans, Josiah                 2) Ross Jr, Silas                 
     3) Gregg Jr, Tavaris               4) Davidson III, Victor           
  2 Gadsden Burners  'A'                                2:37.18  
     1) Stamps, Mekhi                   2) Trimble, Dale                  
     3) Johnson, Kylen                  4) Frazier, Robert                
 
Long Jump 8 & Under Division Boys
================================================================
      Record: R 3.72m  3/10/2012   Gregory Foster, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jones, Arthur                10-Unattache             3.38m  
  2 Perry, Landen                Run U Xpress             2.97m  
  3 King, Charles                Full Speed A             2.58m  
  4 Fulford, Kolby               Full Speed A             2.49m  
  5 Trimble, Dale                Gadsden Burn             2.17m  
 
Shot Put 2k 8 & Under Division Boys
================================================================
      Record: R 6.80m  3/8/2014    Solomon Tripline, Unattache                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Treadwell, Zavien            Gadsden Burn             4.51m  
  2 Cotton, Kiwaun               Gadsden Burn             3.65m  
  3 Stephens, Grey               Gadsden Burn             3.40m  
  4 Jones, Malachi               10-Unattache             3.09m  
 
55 Meter Dash 9-10 Division Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alston, Barry                Evolution Tr              7.79q  1 
  2 Edwards, Carson              Full Speed A              8.13q  3 
  3 Watkins Jr, Winston          14-Unattache              8.14q  3  8.134
  4 Adkins, Xavier               Run U Xpress              8.14q  3  8.137
  5 Atse, Emilien                Firebirds At              8.18q  3 
  6 Deloatch, Isaiah             Run U Xpress              8.25q  2 
  7 McLean, James                Evolution Tr              8.31q  1  8.302
  8 Gregory, Aaron               Lane 4 Track              8.31q  1  8.309
  9 Wilson Jr, Lennox            Usa-Ja                    8.32   1 
 10 Simes, Jamon                 Next Level T              8.33   1 
 11 Smith, Joshua                Usa-Ja                    8.57   2 
 12 Reid Jr, Derrick             Next Level T              8.58   1 
 13 Virgil, Joshua               Full Speed A              8.61   2 
 14 Dow, Devin                   13-Unattache              8.70   2 
 15 Wiggins, Cameron             Bull City Ex              8.90   2 
 16 Howard II, Shaun             Full Speed A              8.95   2 
 17 Spries, Carey                Bowie Boys &              9.04   1 
 18 Simmons, Skylar              Port City Tr              9.10   3 
 19 White, Chase                 Evolution Tr              9.16   2 
 20 Tucker, Noah                 Usa-Ja                    9.25   2 
 21 Kennedy, Elijah              Evolution Tr              9.36   3 
 22 Edmundson, Christian         Run U Xpress              9.92   3 
 
55 Meter Dash 9-10 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Alston, Barry                Evolution Tr              7.89  
  2 Atse, Emilien                Firebirds At              8.11  
  3 Watkins Jr, Winston          14-Unattache              8.12  
  4 McLean, James                Evolution Tr              8.22  
  5 Edwards, Carson              Full Speed A              8.24  
  6 Adkins, Xavier               Run U Xpress              8.32  
  7 Gregory, Aaron               Lane 4 Track              8.38  
  8 Deloatch, Isaiah             Run U Xpress              8.42  
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
===================================================================
      Record: R 27.07  3/10/2013   Malcolm Beckford, Capital City              
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sabbakhan, Amari             Firebirds At             29.38   3 
  2 Watkins Jr, Winston          14-Unattache             29.44   4 
  3 Alston, Barry                Evolution Tr             30.78   1  30.773
  4 Lockhart, Jared              13-Unattache             30.78   4  30.777
  5 Gregory, Aaron               Lane 4 Track             30.87   4 
  6 Edwards, Carson              Full Speed A             31.12   2 
  7 Wilson Jr, Lennox            Usa-Ja                   31.52   3 
  8 Deloatch, Isaiah             Run U Xpress             31.69   4 
  9 Adkins, Xavier               Run U Xpress             31.90   4 
 10 Dow, Devin                   13-Unattache             32.07   1 
 11 McLean, James                Evolution Tr             33.00   2 
 12 Reid Jr, Derrick             Next Level T             33.59   3 
 13 Simmons, Skylar              Port City Tr             33.62   2 
 14 Spries, Carey                Bowie Boys &             33.63   2 
 15 Moore Jr, Derrick            13-Unattache             34.32   4 
 16 Kennedy, Elijah              Evolution Tr             37.38   2 
 17 Wiggins, Cameron             Bull City Ex             37.39   2 
 18 White, Chase                 Evolution Tr             37.87   1 
 19 Edmundson, Christian         Run U Xpress             38.27   1 
 20 Miller, Kendrick             Kmr Athletic             43.71   3 
 21 Blanding, Corey              Kmr Athletic             46.43   3 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
===================================================================
      Record: R 1:02.24  3/15/2015   Nathan Cumberbatch, milwaukee mu          
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gaddy, Aiden                 Next Level T           1:08.19   2 
        32.346 (32.346)  1:08.189 (35.843)
  2 Lockhart, Jared              13-Unattache           1:09.61   2 
        31.842 (31.842)  1:09.605 (37.763)
  3 Toxey, Maric                 Firebirds At           1:10.15   1 
        33.545 (33.545)  1:10.141 (36.597)
  4 Smith, Austin                Team Full Ry           1:13.03   2 
        33.992 (33.992)  1:13.024 (39.032)
  5 Dixon, Myles                 Full Speed A           1:16.43   1 
        35.910 (35.910)  1:16.425 (40.516)
  6 Sinclair-Bergin, Josiah      14-Unattache           1:20.80   2 
        36.721 (36.721)  1:20.792 (44.072)
  7 Wiggins, Cameron             Bull City Ex           1:33.56   1 
        39.977 (39.977)  1:33.554 (53.577)
  8 Miller, Kendrick             Kmr Athletic           1:40.65   2 
        44.065 (44.065)  1:40.644 (56.580)
  9 Blanding, Corey              Kmr Athletic           1:43.89   1 
        45.685 (45.685)  1:43.882 (58.198)
 
800 Meter Run 9-10 Division Boys
================================================================
      Record: R 2:32.12  3/12/2011   Manuel Ayarza, 0106 Metro E               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Long, Ethan                  Firebirds At           2:29.96R 
       1:13.023 (1:13.023)        2:29.957 (1:16.935)
  2 Gaddy, Aiden                 Next Level T           2:40.72  
       1:15.454 (1:15.454)        2:40.718 (1:25.265)
  3 Nettey, Rei Rahsaan          Usa-Ja                 2:41.10  
       1:18.205 (1:18.205)        2:41.094 (1:22.889)
  4 Smith, Austin                Team Full Ry           2:41.71  
       1:17.602 (1:17.602)        2:41.701 (1:24.099)
  5 Burroughs, Kaleb             Florence Tra           2:43.08  
       1:18.146 (1:18.146)        2:43.073 (1:24.927)
  6 Johnson, Jamaurye            13-Unattache           2:48.73  
       1:18.065 (1:18.065)        2:48.725 (1:30.660)
  7 Sinclair-Bergin, Josiah      14-Unattache           2:58.09  
       2:58.086 (2:58.086)
  8 Chambers, Timothy            Bowie Boys &           3:03.74  
       1:23.548 (1:23.548)        3:03.733 (1:40.185)
  9 Spaulding, Khalil            Durham Strid           3:13.49  
       1:18.458 (1:18.458)        3:13.486 (1:55.028)
 10 Blunt, Solomon               Bowie Boys &           3:24.46  
       1:41.046 (1:41.046)        3:24.454 (1:43.408)
 11 Miller, Kendrick             Kmr Athletic           3:48.51  
       1:36.687 (1:36.687)        3:48.510 (2:11.824)
 
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
================================================================
      Record: R 5:04.54  3/9/2014    Aaron Drumwright, Unattache               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Comsudes, Sam                45-Unattache           5:31.30  
        17.936 (17.936)  1:00.079 (42.143)  1:44.744 (44.665)  2:29.439 (44.696)
      3:15.082 (45.643)  4:01.531 (46.450)  4:47.953 (46.422)  5:31.298 (43.345)
  2 Nettey, Rei Rahsaan          Usa-Ja                 5:36.22  
        17.596 (17.596)  1:01.228 (43.632)  1:47.768 (46.540)  2:33.624 (45.857)
      3:23.106 (49.482)  4:12.225 (49.120)  4:55.028 (42.804)  5:36.212 (41.184)
  3 Burroughs, Kaleb             Florence Tra           5:39.61  
        18.486 (18.486)  1:02.021 (43.536)  1:50.494 (48.473)  2:39.194 (48.700)
      3:26.608 (47.415)  4:12.411 (45.803)  4:57.311 (44.900)  5:39.603 (42.293)
  4 Chambers, Timothy            Bowie Boys &           6:15.35  
        20.114 (20.114)  1:07.676 (47.563)  2:00.878 (53.202)  2:51.842 (50.965)
      3:40.676 (48.834)  4:33.494 (52.818)  5:22.739 (49.246)  6:15.348 (52.609)
  5 Spaulding, Khalil            Durham Strid           6:17.78  
        18.978 (18.978)  1:05.492 (46.515)  1:58.603 (53.111)  2:51.500 (52.897)
      3:42.822 (51.322)  4:37.650 (54.829)  5:29.963 (52.314)  6:17.779 (47.816)
  6 Blunt, Solomon               Bowie Boys &           7:16.30  
           25.849 (25.849)        1:26.683 (1:00.834)        2:32.517 (1:05.834)
         3:29.971 (57.454)        4:32.922 (1:02.952)          5:31.853 (58.931)
         6:28.910 (57.057)          7:16.299 (47.389)
  7 Pit, Drew                    Evolution Tr           7:17.35  
           19.918 (19.918)          1:11.905 (51.987)          2:05.851 (53.947)
         3:03.221 (57.370)        4:04.251 (1:01.030)        5:04.936 (1:00.685)
       6:10.870 (1:05.935)        7:17.349 (1:06.479)
 
4x200 Meter Relay 9-10 Division Boys
================================================================
      Record: R 1:59.49  3/8/2014    Feet On Fire, 05-Feet On F                
                         C Landingham, M Collier, P Gill, Q Haynes         
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Firebirds Athletic  'A'                             1:58.59R 
     1) Long, Ethan                     2) Sabbakhan, Amari               
     3) Toxey, Maric                    4) Atse, Emilien                  
  2 Next Level TC  'A'                                  2:07.95  
     1) Reid Jr, Derrick                2) Gaddy, Aiden                   
     3) Hayes, Joel                     4) Simes, Jamon                   
  3 Usa-Ja  'A'                                         2:08.13  
     1) Dixon, Jayden                   2) Smith, Joshua                  
     3) Thompson, Anthony               4) Wilson Jr, Lennox              
  4 Full Speed Athletics  'A'                           2:09.93  
     1) Dixon, Myles                    2) Johnson, Michael               
     3) Howard II, Shaun                4) Virgil, Joshua                 
 
4x400 Meter Relay 9-10 Division Boys
================================================================
      Record: R 4:41.17  3/15/2015   chester cheetahs track club, chester chee 
                         D Robertson, J Giggs, K Womack, Q Cosby           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Firebirds Athletic  'A'                             4:45.74  
     1) Sabbakhan, Amari                2) Toxey, Maric                   
     3) Atse, Emilien                   4) Long, Ethan                    
       1:12.691 (1:12.691)        2:24.828 (1:12.137)        3:39.128 (1:14.301)
       4:45.732 (1:06.604)
  2 Usa-Ja  'A'                                         5:08.60  
     1) Thompson, Anthony               2) Nettey, Rei Rahsaan            
     3) Smith, Joshua                   4) Dixon, Jayden                  
       1:17.050 (1:17.050)        2:34.088 (1:17.039)        3:50.184 (1:16.096)
       5:08.600 (1:18.416)
  3 Full Speed Athletics  'A'                           5:32.18  
     1) Howard II, Shaun                2) Virgil, Joshua                 
     3) Johnson, Michael                4) Dixon, Myles                   
       1:18.360 (1:18.360)        2:32.486 (1:14.127)        4:13.402 (1:40.917)
       5:32.176 (1:18.775)
 
High Jump 9-10 Division Boys
================================================================
      Record: R 1.30m  3/14/2015   Dustin Fillmore, Unattached                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Frasier, Christopher         Durham Strid             1.25m  
 
Long Jump 9-10 Division Boys
================================================================
      Record: R 4.49m  3/12/2011   Dylan Harris, Ann Arbor TC                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Adkins, Xavier               Run U Xpress             4.25m  
  2 Watkins Jr, Winston          14-Unattache             4.21m  
  3 Edwards, Carson              Full Speed A             4.19m  
  4 Simes, Jamon                 Next Level T             4.01m  
  5 Frasier, Christopher         Durham Strid             3.94m  
  6 Deloatch, Isaiah             Run U Xpress             3.79m  
  7 Rodgers, Avery               13-Unattache             3.39m  
  8 Moore Jr, Derrick            13-Unattache             3.36m  
  9 Thompson, Anthony            Usa-Ja                   3.08m  
 10 Spries, Carey                Bowie Boys &             3.06m  
 11 Tucker, Noah                 Usa-Ja                   2.60m  
 12 Johnson, Michael             Full Speed A             2.43m  
 
Shot Put 6lb 9-10 Division Boys
================================================================
      Record: R 9.25m  3/14/2015   Aaron Fenimore, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lockhart, Jared              13-Unattache             7.94m  
  2 Frasier, Christopher         Durham Strid             7.12m  
  3 Tucker, Noah                 Usa-Ja                   6.28m  
  4 Moore Jr, Derrick            13-Unattache             5.23m  
  5 Rodgers, Avery               13-Unattache             4.48m  
  6 Edmundson, Christian         Run U Xpress             4.16m  
 
55 Meter Dash 11-12 Division Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
      Record: R  7.18  3/13/2016   Nyckoles Harbor, Full Speed A               
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harbor, Nyckoles             Full Speed A            R 7.12q  2 
  2 Brown Jr, Marcus             Full Speed A              7.36q  2 
  3 Manigault, Isaac             District 9                7.56q  4 
  4 Anderson, Jaydon             13-Unattache              7.74q  1 
  5 Williams, Devontae           13-Unattache              7.80q  4 
  6 Starks, Braylen              Gadsden Burn              7.96q  2 
  7 Hollis, Damerion             Gadsden Burn              8.03q  1  8.024
  8 Deas, Bryce                  Full Speed A              8.03q  1  8.030
  9 Chaplin, Caman               Tri-City Rel              8.05   3 
 10 Cornwell III, Kater          13-Unattache              8.14   2 
 11 Webb II, Marcus              Durham Strid              8.18   1 
 12 Dover, Xavier                13-Unattache              8.21   4 
 13 Smith, Matthew               Bull City Ex              8.24   3 
 14 Mack, Kobe                   Tri-City Rel              8.30   2 
 15 Murray, Josh                 13-Unattache              8.36   3 
 16 Mittman III, Benjamin        Durham Strid              8.46   4 
 17 Wilson, Matthew              Kmr Athletic              8.48   3 
 18 Johnson, Myles               Bowie Boys &              8.63   1 
 19 Johnson, Elijah              Next Level T              8.69   4 
 20 Edwards, Caleb               Run U Xpress              8.70   3 
 21 Warmington, Kyle             Usa-Ja                    8.75   1 
 22 Shaw Jr, Darien              13-Unattache              9.06   2 
 23 Cooper, Jabreil              Next Level T              9.12   4 
 24 Harris, Kendric              Kmr Athletic              9.27   4 
 25 Tate, Aiden                  Bull City Ex              9.64   3 
 26 Black, Zyon                  Tri-City Rel             11.02   2 
 
55 Meter Dash 11-12 Division Boys
================================================================
      Record: R  7.18  3/13/2016   Nyckoles Harbor, Full Speed A               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Harbor, Nyckoles             Full Speed A              7.20  
  2 Brown Jr, Marcus             Full Speed A              7.39  
  3 Manigault, Isaac             District 9                7.49  
  4 Williams, Devontae           13-Unattache              7.71  
  5 Anderson, Jaydon             13-Unattache              7.72  
  6 Deas, Bryce                  Full Speed A              7.83  
  7 Starks, Braylen              Gadsden Burn              7.87  
  8 Hollis, Damerion             Gadsden Burn              7.98  
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
===================================================================
      Record: R 25.60  3/13/2016   Nyckoles Harbor, Full Speed A               
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Harbor, Nyckoles             Full Speed A             25.72   3 
  2 Manigault, Isaac             District 9               26.36   6 
  3 Brown Jr, Marcus             Full Speed A             27.07   2 
  4 Rose, Michail                F.I.A. Ambas             27.42   6 
  5 Blake, Josiah                Bowie Boys &             27.91   6 
  6 Williams, Devontae           13-Unattache             28.00   6 
  7 Anderson, Jaydon             13-Unattache             28.13   6 
  8 Webb II, Marcus              Durham Strid             29.24   5 
  9 Dover, Xavier                13-Unattache             29.57   1 
 10 Chaplin, Caman               Tri-City Rel             29.66   3 
 11 Moore, Tedell                District 9               29.77   6 
 12 Dann, Ross                   Apex Track               29.92   5 
 13 Russell, Xavian              Gadsden Burn             30.00   5 
 14 Cornwell III, Kater          13-Unattache             30.04   1 
 15 Renfroe, Daeshawn            45-Unattache             30.34   4 
 16 Murray, Josh                 13-Unattache             30.35   4 
 17 Dixon, Michael               Full Speed A             30.37   3 
 18 Hollis, Damerion             Gadsden Burn             30.43   5 
 19 Starks, Braylen              Gadsden Burn             30.82   5 
 20 Grant, Elijah                13-Unattache             31.15   2 
 21 Preisser, Ethan              10-Unattache             31.28   4 
 22 Johnson, Elijah              Next Level T             32.03   3 
 23 Ekiti, Jaden                 Full Speed A             32.06   1 
 24 Smith, Matthew               Bull City Ex             32.10   1 
 25 Mittman III, Benjamin        Durham Strid             32.23   4 
 26 Johnson, Myles               Bowie Boys &             32.26   2 
 27 Edwards, Caleb               Run U Xpress             32.90   3 
 28 Wilson, Matthew              Kmr Athletic             33.16   2 
 29 Walker, Khristopher          Tri-City Rel             33.61   3 
 30 Black, Ocir                  Tri-City Rel             34.21   1 
 31 Harris, Kendric              Kmr Athletic             36.21   2 
 32 Hunter Jr, Darryl            Kmr Athletic             36.36   4 
 33 Tate, Aiden                  Bull City Ex             39.07   2 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
===================================================================
      Record: R 56.35  3/9/2014    Ashton Allen, 03-i5 ELITE                   
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Manigault, Isaac             District 9               59.55   3 
        28.730 (28.730)     31.880 (3.151)    59.547 (27.667)
  2 Anderson, Jaydon             13-Unattache           1:05.16   3 
        29.579 (29.579)  1:05.152 (35.574)
  3 Johnson, Brendan             10-Unattache           1:05.82   3 
        31.242 (31.242)  1:05.815 (34.574)
  4 Grant, Elijah                13-Unattache           1:06.52   3 
        31.880 (31.880)  1:06.513 (34.633)
  5 Murray, Josh                 13-Unattache           1:08.38   2 
        31.538 (31.538)  1:08.375 (36.837)
  6 Gary, Clayton                Full Speed A           1:09.28   1 
        32.216 (32.216)  1:09.280 (37.065)
  7 Moore, Tedell                District 9             1:11.10   3 
        31.717 (31.717)  1:11.100 (39.384)
  8 Webb II, Marcus              Durham Strid           1:13.19   2 
        33.597 (33.597)  1:13.184 (39.587)
  9 Alexander, Carlton           Team Full Ry           1:13.27   2 
        32.652 (32.652)  1:13.262 (40.610)
 10 Renfroe, Daeshawn            45-Unattache           1:15.35   3 
        31.293 (31.293)  1:15.342 (44.050)
 11 Ziegler, Ryan                Bull City Ex           1:16.11   2 
        36.061 (36.061)  1:16.109 (40.049)
 12 Brewer, Tareeq               Run U Xpress           1:23.97   1 
        35.924 (35.924)  1:23.966 (48.042)
 13 Wilson, Matthew              Kmr Athletic           1:25.11   2 
        35.621 (35.621)  1:25.105 (49.485)
 14 Harris, Kendric              Kmr Athletic           1:25.53   1 
        38.926 (38.926)  1:25.526 (46.600)
 15 Hunter Jr, Darryl            Kmr Athletic           1:28.22   2 
        39.273 (39.273)  1:28.219 (48.947)
 16 Tate, Aiden                  Bull City Ex           1:31.92   1 
        41.986 (41.986)  1:31.911 (49.925)
 
800 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
      Record: R 2:19.69  3/12/2016   Nathan Cumberbatch, Milwaukee Mu          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stamp, Christien             13-Unattache           2:31.78  
       1:14.677 (1:14.677)        2:31.775 (1:17.099)
  2 Johnson, Brendan             10-Unattache           2:31.86  
       1:12.627 (1:12.627)        2:31.860 (1:19.234)
  3 Rolley, Cameron              Gadsden Burn           2:36.11  
       1:12.174 (1:12.174)        2:36.102 (1:23.928)
  4 Preisser, Ethan              10-Unattache           2:36.69  
       1:15.909 (1:15.909)        2:36.689 (1:20.780)
  5 Dann, Ross                   Apex Track             2:38.31  
       1:16.701 (1:16.701)        2:38.303 (1:21.603)
  6 Grant, Elijah                13-Unattache           2:41.92  
       1:13.200 (1:13.200)        2:41.918 (1:28.718)
  7 Sinclair-Bergin, Jailen      14-Unattache           2:45.33  
       1:12.558 (1:12.558)        2:45.330 (1:32.773)
  8 Alexander, Carlton           Team Full Ry           2:51.33  
       1:18.186 (1:18.186)        2:51.328 (1:33.142)
  9 Peace III, Johnnie           Usa-Ja                 2:59.63  
       1:20.200 (1:20.200)        2:59.629 (1:39.429)
 10 Hunter Jr, Darryl            Kmr Athletic           3:18.58  
       1:29.303 (1:29.303)        3:18.573 (1:49.270)
 
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
      Record: R 4:36.23  3/15/2015   Jonah Gorevic, Tailwind Tra               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Brendan             10-Unattache           5:03.69  
        17.905 (17.905)    56.505 (38.600)  1:38.321 (41.816)  2:20.883 (42.562)
      3:03.022 (42.140)  3:46.199 (43.177)  4:28.319 (42.120)  5:03.689 (35.371)
  2 Surface, Tyler               North Wake T           5:03.77  
        18.845 (18.845)    56.166 (37.321)  1:37.665 (41.499)  2:20.404 (42.739)
      3:02.535 (42.132)  3:44.261 (41.727)  4:26.017 (41.756)  5:03.769 (37.752)
  3 Bayes, Jacob                 Bowie Boys &           5:33.97  
        18.883 (18.883)  1:02.164 (43.281)  1:47.940 (45.777)  2:34.054 (46.114)
      3:20.136 (46.083)  4:06.928 (46.792)  4:52.959 (46.031)  5:33.967 (41.009)
  4 Rolley, Cameron              Gadsden Burn           6:09.38  
        18.814 (18.814)  1:04.747 (45.934)  1:54.634 (49.887)  2:45.626 (50.993)
      3:36.494 (50.868)  4:25.959 (49.465)  5:20.056 (54.098)  6:09.378 (49.322)
  5 Peace III, Johnnie           Usa-Ja                 6:22.99  
        19.644 (19.644)  1:04.959 (45.315)  1:55.792 (50.834)  2:48.621 (52.829)
      3:41.942 (53.321)  4:36.272 (54.331)  5:30.607 (54.335)  6:22.986 (52.380)
 
3000 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
      Record: R 9:44.97  3/14/2015   Jonah Gorevic, Tailwind Tra               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stamp, Christien             13-Unattache          10:51.23  
        39.306 (39.306)  1:21.785 (42.479)  2:04.666 (42.881)  2:49.425 (44.759)
      3:35.796 (46.372)  4:20.956 (45.161)  5:04.738 (43.782)  5:49.973 (45.235)
      6:33.933 (43.960)  7:16.722 (42.789)  7:59.665 (42.943)  8:45.369 (45.705)
      9:29.426 (44.057) 10:10.508 (41.083) 10:51.223 (40.715)
  2 Bayes, Jacob                 Bowie Boys &          11:42.74  
        40.050 (40.050)  1:25.716 (45.667)  2:12.866 (47.150)  3:00.898 (48.033)
      3:49.080 (48.182)  4:37.863 (48.784)  5:28.051 (50.189)  6:16.606 (48.555)
      7:04.818 (48.212)  7:53.446 (48.629)  8:41.433 (47.987)  9:28.568 (47.135)
     10:15.039 (46.472) 11:01.319 (46.280) 11:42.734 (41.415)
  3 Deakins, Sam                 13-Unattache          12:06.77  
        42.041 (42.041)  1:27.540 (45.500)  2:14.376 (46.837)  3:02.880 (48.504)
      3:51.149 (48.270)  4:40.449 (49.300)  5:28.669 (48.220)  6:17.523 (48.855)
      7:07.045 (49.522)  7:58.280 (51.235)  8:50.560 (52.281)  9:41.067 (50.507)
     10:32.698 (51.631) 11:22.479 (49.782) 12:06.770 (44.291)
 
55 Meter Hurdles 11-12 Division Boys
================================================================
      Record: R  8.54  3/12/2016   Gregory Foster Jr, Willis/Camde             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rose, Michail                F.I.A. Ambas              8.96  
  2 Blake, Josiah                Bowie Boys &              9.60  
  3 Steward Jr, Robert           Full Speed A              9.90  
  4 Sinclair-Bergin, Jailen      14-Unattache             10.16  
  5 Mack, Kobe                   Tri-City Rel             10.73  
  6 Olivera Jr, Jason            14-Unattache             12.27  
  7 Edwards, Caleb               Run U Xpress             12.28  
 
4x200 Meter Relay 11-12 Division Boys
================================================================
      Record: R 1:47.91  3/14/2015   Southern Eagles Track Club, Southern Eag  
                         J Guilbeau, C Jacobs, J Batiste, K Hager          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Full Speed Athletics  'A'                           1:45.06R 
     1) Steward Jr, Robert              2) Brown Jr, Marcus               
     3) Deas, Bryce                     4) Harbor, Nyckoles               
  2 Gadsden Burners  'A'                                2:01.43  
     1) Hollis, Damerion                2) Blaylocjk, Ja'Warren           
     3) Starks, Braylen                 4) Rolley, Cameron                
  3 Next Level TC  'A'                                  2:05.22  
     1) Cooper, Jabreil                 2) Green IV, Lewis                
     3) Johnson, Elijah                 4) Mills Jr, Lamar                
 
4x400 Meter Relay 11-12 Division Boys
================================================================
      Record: R 4:10.52  3/15/2015   Southern Eagles Track Club, Southern Eag  
                         C Jacobs, J Guilbeau, J Batiste, K Hager          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Full Speed Athletics  'A'                           4:45.35  
     1) Gary, Clayton                   2) Deas, Bryce                    
     3) Ekiti, Jaden                    4) Dixon, Michael                 
       1:14.410 (1:14.410)        2:21.270 (1:06.860)        3:37.628 (1:16.358)
       4:45.347 (1:07.720)
  2 Gadsden Burners  'A'                                5:15.82  
     1) Martin Jr, Brandon              2) Smith, D'Anthony               
     3) Russell, Xavian                 4) Blaylocjk, Ja'Warren           
       1:27.203 (1:27.203)        2:37.563 (1:10.360)        4:02.943 (1:25.381)
       5:15.811 (1:12.868)
 
High Jump 11-12 Division Boys
================================================================
      Record: R 1.55m  3/11/2012   Aron Cruickshank, Metropolis T              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Steward Jr, Robert           Full Speed A             1.55mR 
  2 Rose, Michail                F.I.A. Ambas             1.50m  
  3 Sinclair-Bergin, Jailen      14-Unattache             1.40m  
  4 Ekiti, Jaden                 Full Speed A             1.25m  
  5 Olivera Jr, Jason            14-Unattache            J1.25m  
  6 Dixon, Michael               Full Speed A             1.20m  
  7 Russell, Xavian              Gadsden Burn             1.10m  
 
Long Jump 11-12 Division Boys
================================================================
      Record: R 5.36m  3/12/2016   Malachi Collier, 18-Unattache               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blake, Josiah                Bowie Boys &             4.53m  
  2 Chaplin, Caman               Tri-City Rel             4.49m  
  3 Mack, Kobe                   Tri-City Rel             4.18m  
  4 Gary, Clayton                Full Speed A             4.13m  
  5 Preisser, Ethan              10-Unattache             3.85m  
  6 Dann, Ross                   Apex Track               3.79m  
  7 Walker, Khristopher          Tri-City Rel             3.64m  
  8 Peace III, Johnnie           Usa-Ja                   3.37m  
  9 Mittman III, Benjamin        Durham Strid             3.36m  
 10 Smith, D'Anthony             Gadsden Burn             2.88m  
 11 McCuiston, Frederick         Full Speed A             2.49m  
 
Shot Put 6lb 11-12 Division Boys
================================================================
      Record: R 15.82m  3/8/2014    Dylan Carter, Unattache                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ziegler, Ryan                Bull City Ex             8.21m  
  2 Olivera Jr, Jason            14-Unattache             7.54m  
  3 Black, Ocir                  Tri-City Rel             7.51m  
  4 Black, Zyon                  Tri-City Rel             7.44m  
  5 Jones III, Hobart            Tri-City Rel             6.95m  
  6 Jemison, Corneal             Gadsden Burn             6.86m  
  7 Warmington, Kyle             Usa-Ja                   6.55m  
  8 Walker, Josiah               09-Unattache             6.17m  
  9 Smith, D'Anthony             Gadsden Burn             5.41m  
 10 Washington, DeJuane          Gadsden Burn             4.24m  
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Division Boys
================================================================
      Record: R 9:34.84  3/9/2013    Jadon Davis, Woodlawn Tra                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Warmington, Kyle             Usa-Ja                12:34.33  
           37.125 (37.125)        2:17.267 (1:40.143)        4:01.986 (1:44.719)
       5:40.431 (1:38.445)        7:26.325 (1:45.895)        9:11.615 (1:45.290)
      10:56.292 (1:44.677)       12:34.323 (1:38.031)
 
55 Meter Dash 13-14 Division Boys
===================================================================
Top 8 Advance by Time
      Record: R  6.84  3/10/2013   Dysaun Razzak, Tri-City Rel                 
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Peal, Sydney                 10-Unattache            R 6.80q  1 
  2 Nunley, Alexander            Run U Xpress              7.07q  3 
  3 Garrett, Matthew             13-Unattache              7.21q  2 
  4 Linebarger, J'Von            Lane 4 Track              7.26q  1 
  5 Smith, Xavier                Durham Strid              7.48q  3 
  6 Warmington, David            Usa-Ja                    7.51q  1 
  7 Bukoye, Oluwashemilore       Full Speed A              7.52q  2 
  8 Perry, Kailen                Run U Xpress              7.58q  3 
  9 McCovery, Langston           Lane 4 Track              7.62   2 
 10 Moore, Demetrius             Durham Strid              7.69   2 
 11 Meeks, Dion                  Full Speed A              7.71   2 
 12 Barnett III, Alonza          13-Unattache              8.02   1 
 13 Brown, Austin                Durham Strid              8.21   1 
 14 Atse, Sebastian              Firebirds At              8.27   3 
 15 Poawui, Aaron                Usa-Ja                    8.98   1 
 16 White, JaTaurus              Run U Xpress              9.08   2 
 17 Gomez Jr, Jesus              Bowie Boys &              9.13   2 
 18 Moore, Carlos                Full Speed A              9.39   3 
 19 Chea, Cornelius              Usa-Ja                    9.78   3 
 
55 Meter Dash 13-14 Division Boys
================================================================
      Record: R  6.84  3/10/2013   Dysaun Razzak, Tri-City Rel                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Nunley, Alexander            Run U Xpress              6.78R 
  2 Peal, Sydney                 10-Unattache              6.86  
  3 Garrett, Matthew             13-Unattache              7.14  
  4 Linebarger, J'Von            Lane 4 Track              7.30  
  5 Warmington, David            Usa-Ja                    7.38  
  6 Smith, Xavier                Durham Strid              7.42  
  7 Bukoye, Oluwashemilore       Full Speed A              7.47  
  8 Perry, Kailen                Run U Xpress              7.56  
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
===================================================================
      Record: R 23.36  3/13/2016   Tahje Flemming, Prospect Par                
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Peal, Sydney                 10-Unattache             24.05   5 
  2 Brown, Cody                  Run U Xpress             24.58   5 
  3 Linebarger, J'Von            Lane 4 Track             25.20   5 
  4 Davis, Jesiah                Run U Xpress             26.02   5 
  5 McCovery, Langston           Lane 4 Track             27.07   4  27.064
  6 Lockhart, Jaden              13-Unattache             27.07   1  27.068
  7 Meeks, Dion                  Full Speed A             27.09   2 
  8 Warmington, David            Usa-Ja                   27.47   2 
  9 Moore, Demetrius             Durham Strid             28.04   3 
 10 Walls, Shawn                 Bull City Ex             29.11   2 
 11 Reel Jr, Anthony             Team Full Ry             29.50   4 
 12 Wilson, Henry                Apex Track               29.80   4 
 13 Saye, Jackie                 13-Unattache             29.93   5 
 14 Matthews, Gabriel            Durham Strid             30.01   3 
 15 Hobbs, Daevin                Team Full Ry             30.38   3 
 16 Atse, Sebastian              Firebirds At             30.43   3 
 17 Tucker, Zion                 Usa-Ja                   30.45   1 
 18 Brown, Austin                Durham Strid             31.42   3 
 19 Moore, Carlos                Full Speed A             38.16   1 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
===================================================================
      Record: R 52.24  3/13/2016   Tahje Flemming, Prospect Par                
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Cody                  Run U Xpress             53.78   3 
        25.587 (25.587)    53.772 (28.185)
  2 Peal, Sydney                 10-Unattache             53.84   3 
        25.990 (25.990)    53.831 (27.842)
  3 Davis, Jesiah                Run U Xpress             57.67   3 
        26.526 (26.526)    57.667 (31.142)
  4 Rios-Colon, Austin           Usa-Ja                 1:01.26   3 
        28.731 (28.731)  1:01.254 (32.524)
  5 Barnett III, Alonza          13-Unattache           1:03.92   2 
        30.385 (30.385)  1:03.916 (33.532)
  6 Smith, Xavier                Durham Strid           1:04.78   2 
        32.221 (32.221)  1:04.778 (32.557)
  7 Saye, Jackie                 13-Unattache           1:05.60   2 
        30.148 (30.148)  1:05.595 (35.448)
  8 Walls, Shawn                 Bull City Ex           1:06.00   1 
        31.322 (31.322)  1:05.999 (34.677)
  9 Matthews, Gabriel            Durham Strid           1:06.28   2 
        31.445 (31.445)  1:06.280 (34.836)
 10 Smith, Jaden                 Kmr Athletic           1:07.05   2 
        31.598 (31.598)  1:07.045 (35.447)
 11 Wilson, Henry                Apex Track             1:09.04   2 
        32.545 (32.545)  1:09.040 (36.495)
 12 Reel Jr, Anthony             Team Full Ry           1:09.36   1 
        32.347 (32.347)  1:09.360 (37.014)
 13 Tucker, Zion                 Usa-Ja                 1:10.34   1  1:10.337
        31.985 (31.985)  1:10.337 (38.352)
 14 Atse, Sebastian              Firebirds At           1:10.34   1  1:10.340
        32.730 (32.730)  1:10.340 (37.610)
 15 Gomez Jr, Jesus              Bowie Boys &           1:18.82   3 
        34.072 (34.072)  1:18.811 (44.739)
 
800 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
      Record: R 2:05.14  3/10/2012   Phillip Rocha, So Cal Roadr               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brown, Saxon                 55-Unattache           2:14.08  
       1:05.064 (1:05.064)        2:14.079 (1:09.016)
  2 Lockhart, Jaden              13-Unattache           2:15.41  
       1:01.324 (1:01.324)        2:15.410 (1:14.086)
  3 Perry, Kailen                Run U Xpress           2:24.58  
       1:08.235 (1:08.235)        2:24.578 (1:16.343)
  4 Rios-Colon, Austin           Usa-Ja                 2:24.66  
       1:08.277 (1:08.277)        2:24.658 (1:16.381)
  5 Archer, Adrian               Sandhills Tr           2:24.67  
       1:09.848 (1:09.848)        2:24.662 (1:14.814)
  6 Stamp, Camren                13-Unattache           2:25.56  
       1:07.694 (1:07.694)        2:25.552 (1:17.858)
  7 Wilson, Lamar                Usa-Ja                 2:26.72  
       1:10.093 (1:10.093)        2:26.719 (1:16.627)
  8 Saye, Jackie                 13-Unattache           2:35.87  
       1:11.770 (1:11.770)        2:35.861 (1:24.091)
  9 Smith, Jaden                 Kmr Athletic           2:42.33  
       1:10.078 (1:10.078)        2:42.321 (1:32.243)
 10 Rodgers, Evan                13-Unattache           3:13.93  
       1:27.882 (1:27.882)        3:13.926 (1:46.044)
 
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
      Record: R 4:19.21  3/11/2012   Phillip Rocha, So Cal Roadr               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Baker, Tanner                12-Unattache           4:46.33  
        17.695 (17.695)    55.518 (37.824)  1:35.075 (39.557)  2:15.581 (40.507)
      2:55.762 (40.181)  3:36.223 (40.462)  4:15.422 (39.199)  4:46.327 (30.905)
  2 Brown, Saxon                 55-Unattache           4:52.28  
        18.483 (18.483)    56.357 (37.874)  1:36.775 (40.419)  2:17.035 (40.260)
      2:57.762 (40.727)  3:38.268 (40.507)  4:16.670 (38.402)  4:52.271 (35.602)
  3 Knott, Zachary               13-Unattache           4:54.27  
        19.633 (19.633)    59.198 (39.565)  1:40.501 (41.304)  2:21.879 (41.379)
      2:58.380 (36.502)  3:38.563 (40.184)  4:16.059 (37.496)  4:54.270 (38.212)
  4 Archer, Adrian               Sandhills Tr           4:58.74  
        17.943 (17.943)    56.655 (38.713)  1:36.788 (40.134)  2:17.332 (40.544)
      2:58.678 (41.346)  3:39.778 (41.100)  4:21.607 (41.829)  4:58.732 (37.126)
  5 Stamp, Camren                13-Unattache           5:01.92  
        17.619 (17.619)    56.324 (38.705)  1:36.796 (40.472)  2:17.287 (40.491)
      2:59.110 (41.824)  3:41.031 (41.922)  4:23.037 (42.006)  5:01.913 (38.877)
  6 Wilson, Lamar                Usa-Ja                 5:08.42  
        18.150 (18.150)    56.662 (38.512)  1:36.178 (39.516)  2:16.953 (40.776)
      2:59.090 (42.137)  3:41.163 (42.074)  4:25.773 (44.611)  5:08.419 (42.646)
  7 Roig, Pablo                  Firebirds At           5:09.58  
        18.235 (18.235)    57.081 (38.846)  1:37.819 (40.739)  2:18.328 (40.509)
      3:00.122 (41.794)  3:42.462 (42.341)  4:27.819 (45.357)  5:09.578 (41.759)
  8 Kiel, Maxwell                Run U Xpress           5:15.55  
        18.223 (18.223)    56.770 (38.547)  1:38.873 (42.104)  2:21.748 (42.875)
      3:00.119 (38.371)  3:43.576 (43.457)  4:31.523 (47.947)  5:15.542 (44.019)
  9 Van Cleave, Joseph           Sandhills Tr           5:17.11  
        18.903 (18.903)    56.945 (38.042)  1:37.347 (40.403)  2:17.617 (40.270)
      2:59.774 (42.157)  3:44.355 (44.582)  4:33.101 (48.746)  5:17.106 (44.005)
 
3000 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
      Record: R 9:22.96  3/11/2016   Jonah Gorevic, Tailwind                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Baker, Tanner                12-Unattache           9:54.92  
        36.286 (36.286)  1:15.478 (39.192)  1:54.823 (39.345)  2:35.088 (40.265)
      3:14.541 (39.454)  3:54.652 (40.111)  4:34.988 (40.336)  5:15.676 (40.689)
      5:56.087 (40.411)  6:36.287 (40.200)  7:16.372 (40.085)  7:57.081 (40.709)
      8:37.798 (40.717)  9:17.428 (39.630)  9:54.919 (37.492)
  2 Knott, Zachary               13-Unattache          10:43.56  
        39.766 (39.766)  1:21.695 (41.929)  2:04.000 (42.306)  2:45.201 (41.202)
      3:26.881 (41.680)  4:08.901 (42.020)  4:51.863 (42.962)  5:35.405 (43.542)
      6:19.590 (44.185)  7:03.610 (44.020)  7:49.158 (45.549)  8:34.555 (45.397)
      9:19.058 (44.504) 10:02.235 (43.177) 10:43.553 (41.319)
  3 Atkinson, Gabriel            Evolution Tr          12:15.82  
        40.451 (40.451)  1:26.843 (46.393)  2:13.827 (46.984)  3:02.400 (48.573)
      3:50.635 (48.235)  4:39.860 (49.226)  5:29.065 (49.205)  6:19.425 (50.360)
      7:10.810 (51.386)  8:02.259 (51.449)  8:54.585 (52.327)  9:47.350 (52.765)
     10:40.331 (52.982) 11:31.997 (51.666) 12:15.820 (43.823)
 
55 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
================================================================
      Record: R  7.99  3/15/2015   Jessie Parson, i5 ELITE                     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nunley, Alexander            Run U Xpress              7.96R 
  2 Garrett, Matthew             13-Unattache              8.09  
  3 Garrett, Lance               13-Unattache              9.53  
 
4x200 Meter Relay 13-14 Division Boys
================================================================
      Record: R 1:38.13  3/14/2015   i5 ELITE, i5 ELITE                        
                         A Hood, A Allen, C Dean, J Parson                 
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Run U Xpress  'A'                                   1:38.86  
     1) Nunley, Alexander               2) Brown, Cody                    
     3) Davis, Jesiah                   4) Perry, Kailen                  
  2 Durham Striders Track  'A'                          1:54.40  
     1) Matthews, Gabriel               2) Moore, Demetrius               
     3) Brown, Austin                   4) Smith, Xavier                  
  3 Full Speed Athletics  'A'                           2:04.70  
     1) Baker, Dawson                   2) Bukoye, Oluwashemilore         
     3) Burris Jr, Warren               4) Meeks, Dion                    
 
4x400 Meter Relay 13-14 Division Boys
================================================================
      Record: R 3:42.19  3/13/2016   Pure Acceleration Track Club, Pure Acceler
                         C Cooper, N Agyemang, E Klanke III, G StAngelo    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Run U Xpress  'A'                                   4:02.06  
     1) Davis, Jesiah                   2) Nunley, Alexander              
     3) Perry, Kailen                   4) Brown, Cody                    
           58.635 (58.635)        1:59.540 (1:00.905)        3:02.514 (1:02.974)
         4:02.057 (59.544)
  2 Usa-Ja  'A'                                         4:32.47  
     1) Rios-Colon, Austin              2) Warmington, David              
     3) Tucker, Zion                    4) Wilson, Lamar                  
       1:03.684 (1:03.684)        2:11.022 (1:07.339)        3:26.076 (1:15.054)
       4:32.468 (1:06.393)
 
High Jump 13-14 Division Boys
================================================================
      Record: R 1.75m  3/14/2015   Ashton Allen, i5 ELITE                      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Frasier, David               Durham Strid             1.50m  
  2 Garrett, Lance               13-Unattache            J1.50m  
  3 Hobbs, Daevin                Team Full Ry             1.30m  
 
Long Jump 13-14 Division Boys
================================================================
      Record: R 6.09m  3/12/2016   Nana Agyemang, Pure Acceler                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moore, Demetrius             Durham Strid             4.67m  
  2 Smith, Xavier                Durham Strid             4.66m  
  3 Bukoye, Oluwashemilore       Full Speed A             4.60m  
  4 McCovery, Langston           Lane 4 Track             4.29m  
  5 Burris Jr, Warren            Full Speed A             4.11m  
  6 Wilson, Henry                Apex Track               4.05m  
 
Triple Jump 13-14 Division Boys
================================================================
      Record: R 11.32m  3/15/2015   Zachary Sampson, Unattached                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Burris Jr, Warren            Full Speed A             9.23m  
 
Shot Put 4k 13-14 Division Boys
================================================================
      Record: R 15.78m  3/12/2016   Dylan Carter, 15-Unattache                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Frasier, David               Durham Strid            11.26m  
  2 Hobbs, Daevin                Team Full Ry             9.58m  
  3 Chea, Cornelius              Usa-Ja                   7.73m  
  4 White, JaTaurus              Run U Xpress             7.36m  
  5 Poawui, Aaron                Usa-Ja                   6.45m  
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Division Boys
================================================================
      Record: R 16:09.63  3/10/2013   Jonathan Aguilar, South Texas            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chea, Cornelius              Usa-Ja                32:29.75  
       1:42.529 (1:42.529)        3:39.252 (1:56.723)        5:45.244 (2:05.993)
       7:58.939 (2:13.695)       10:09.063 (2:10.124)       12:24.361 (2:15.299)
      14:31.138 (2:06.777)       16:40.556 (2:09.419)       19:06.668 (2:26.112)
      21:26.715 (2:20.048)       23:48.581 (2:21.867)       26:01.277 (2:12.696)
      28:20.231 (2:18.954)       30:35.813 (2:15.582)       32:29.741 (1:53.929)
 
55 Meter Dash 15-16 Division Boys
================================================================
      Record: R  6.34  3/11/2016   Senaca Milledge Jr, Olympia Trac            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rose Jr, Michael             F.I.A. Ambas              6.77  
  2 Jenkins III, Levy            District 9                6.92  
  3 Davis, Quinsean              Gadsden Burn              7.13  
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
================================================================
      Record: R 21.72  3/13/2016   Senaca Milledge Jr, Olympia Trac            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rose Jr, Michael             F.I.A. Ambas             23.42  
  2 Attucks, Cameron             13-Unattache             23.94  
  3 Johnson Jr, Corey            Durham Strid             24.41  
  4 Jenkins III, Levy            District 9               24.90  
  5 Davis, Quinsean              Gadsden Burn             25.17  
  6 Frasier Jr, Keith            Durham Strid             25.53  
 
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
================================================================
      Record: R 50.31  3/13/2016   Chris DuPree, Kansas City                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Frasier Jr, Keith            Durham Strid             57.76  
        27.297 (27.297)    57.755 (30.459)
  2 Blaylock, Devontae           Gadsden Burn             58.68  
        27.643 (27.643)    58.675 (31.032)
  3 Similton, Daniel             13-Unattache           1:01.10  
        28.645 (28.645)  1:01.095 (32.451)
  4 Walker, Malachi              09-Unattache           1:02.36  
        30.018 (30.018)  1:02.351 (32.334)
 
800 Meter Run 15-16 Division Boys
================================================================
      Record: R 2:00.33  3/14/2015   Anthony Gordon, Riverdale Ba              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Similton, Daniel             13-Unattache           2:15.71  
       1:04.642 (1:04.642)        2:15.706 (1:11.064)
  2 Blaylock, Devontae           Gadsden Burn           2:20.88  
       1:07.621 (1:07.621)        2:20.880 (1:13.259)
  3 Walker, Malachi              09-Unattache           2:24.74  
       1:07.947 (1:07.947)        2:24.738 (1:16.791)
  4 Pierce, Brennen              13-Unattache           2:26.21  
       1:08.537 (1:08.537)        2:26.209 (1:17.672)
 
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
================================================================
      Record: R 4:13.30  3/13/2016   Noah Eskew, 23-Unattache                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Backus, Conner               13-Unattache           4:39.72  
        16.461 (16.461)    51.084 (34.624)  1:28.070 (36.987)  2:07.597 (39.528)
      2:45.986 (38.389)  3:24.786 (38.800)  4:04.446 (39.660)  4:39.720 (35.275)
  2 Thompson, Andrew             Sandhills Tr           4:49.91  
        15.849 (15.849)    49.662 (33.814)  1:26.649 (36.987)  2:07.296 (40.647)
      2:48.721 (41.425)  3:31.107 (42.387)  4:11.443 (40.337)  4:49.905 (38.462)
  3 Pierce, Brennen              13-Unattache           5:06.83  
        17.981 (17.981)    55.459 (37.478)  1:36.674 (41.215)  2:18.867 (42.194)
      3:01.461 (42.594)  3:45.404 (43.944)  4:28.798 (43.394)  5:06.822 (38.025)
 
55 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
================================================================
      Record: R  7.67  3/13/2016   Tai Brown, Ruff Kutz                        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Kaulin                Team Elite                8.56  
  2 Frasier Jr, Keith            Durham Strid              8.63  
  3 Smith, Kendren               13-Unattache              8.70  
  4 Embry, Jakari                Gadsden Burn              9.37  
 
High Jump 15-16 Division Boys
================================================================
      Record: R 2.05m  3/13/2016   Kyle Garland, 08-Unattache                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Kendren               13-Unattache             1.60m  
  2 Walker, Malachi              09-Unattache             1.55m  
  3 Smith, Kaulin                Team Elite               1.50m  
 
Long Jump 15-16 Division Boys
================================================================
      Record: R 6.47m  3/12/2011   Scott Filip, Unattached                     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Kaulin                Team Elite               5.63m  
  2 Smith, Kendren               13-Unattache             5.50m  
  3 Embry, Jakari                Gadsden Burn             5.41m  
 
Triple Jump 15-16 Division Boys
================================================================
      Record: R 12.99m  3/13/2016   Ja'len Bailey, Above Xpecta                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rose Jr, Michael             F.I.A. Ambas            12.77m  
  2 Smith, Kaulin                Team Elite              11.42m  
  3 Walker, Malachi              09-Unattache            10.04m  
 
55 Meter Dash 17-18 Division Men
================================================================
      Record: R  6.48  3/13/2015   Brenen Garrett, X-PLOSIVE TC                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ballard, De'Shawn            Port City Tr              6.48R 
  2 Graham, ShaQuan              Port City Tr              6.64  
  3 Wiley, Zorion                10-Unattache              6.72  
  4 Mudd, Matthew                Team Elite                6.84  
  5 Jones, Grandon               Lane 4 Track              6.86  
  6 McIntyre, Aykeem             Team Full Ry              7.78  
 
200 Meter Dash 17-18 Division Men
===================================================================
      Record: R 22.00  3/13/2016   Ronaldo Griffiths, MSIT                     
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ballard, De'Shawn            Port City Tr             22.39   2 
  2 Graham, ShaQuan              Port City Tr             23.27   1 
  3 Wiley, Zorion                10-Unattache             23.34   3 
  4 Brooks, Anthony              Lane 4 Track             23.84   3 
  5 Allen, Brockford             13-Unattache             23.88   3 
  6 Hilliard, Tyree              13-Unattache             24.10   3 
  7 Jones, Grandon               Lane 4 Track             24.38   1 
  8 Mudd, Matthew                Team Elite               24.61   3 
  9 Williams, Devon              Durham Strid             24.91   2 
 10 Blueford III, Eddie          Lane 4 Track             25.02   2 
 11 Williams, Deon               Durham Strid             25.04   1 
 12 Parnell, Isaiah              Lane 4 Track             25.23   1 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Men
===================================================================
      Record: R 48.53  3/13/2016   Tydarius Floyd, Emerald City                
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sawyers, Chantz              13-Unattache             48.50R  3 
        48.498 (48.498)
  2 Wiley, Zorion                10-Unattache             51.96   3 
        23.869 (23.869)    51.954 (28.086)
  3 Brooks, Anthony              Lane 4 Track             52.06   3 
        24.723 (24.723)    52.052 (27.329)
  4 Allen, Brockford             13-Unattache             52.68   3 
        24.592 (24.592)    52.674 (28.082)
  5 Williams, Deon               Durham Strid             54.41   1 
        26.728 (26.728)    54.401 (27.674)
  6 Mudd, Matthew                Team Elite               54.84   2 
        27.675 (27.675)    54.836 (27.162)
  7 Williams, Devon              Durham Strid             55.38   2 
        28.349 (28.349)    55.379 (27.031)
  8 Hilliard, Tyree              13-Unattache             55.84   2 
  9 Blueford III, Eddie          Lane 4 Track             55.86   3 
        25.189 (25.189)    55.859 (30.670)
 10 Parnell, Isaiah              Lane 4 Track             56.60   1 
        28.386 (28.386)    56.598 (28.212)
 
800 Meter Run 17-18 Division Men
================================================================
      Record: R 1:56.69  3/8/2014    Terrell Green, 03-FASST Tra               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tyree, Canoy                 13-Unattache           1:55.51R 
        55.856 (55.856)  1:55.509 (59.654)
  2 Mosca, Neil                  13-Unattache           2:05.70  
       1:00.718 (1:00.718)        2:05.700 (1:04.982)
  3 Hilliard, Tyree              13-Unattache           2:10.57  
       1:01.292 (1:01.292)        2:10.565 (1:09.274)
  4 Thompson, Keshawn            Lane 4 Track           2:11.09  
       1:02.462 (1:02.462)        2:11.086 (1:08.624)
  5 Moody, Prince                13-Unattache           2:19.42  
       1:02.941 (1:02.941)        2:19.414 (1:16.473)
  6 Davenport, Ahmir             Durham Strid           2:22.86  
       1:06.614 (1:06.614)        2:22.855 (1:16.241)
 
1500 Meter Run 17-18 Division Men
================================================================
      Record: R 4:04.89  3/9/2014    Terrell Green, 03-FASST Tra               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mosca, Neil                  13-Unattache           4:18.16  
        16.109 (16.109)    49.956 (33.847)  1:25.190 (35.235)  1:59.431 (34.242)
      2:33.141 (33.710)  3:07.965 (34.825)  3:43.161 (35.197)  4:18.154 (34.994)
  2 Davenport, Ahmir             Durham Strid           5:27.05  
        16.709 (16.709)    52.107 (35.399)  1:32.364 (40.257)  2:17.466 (45.102)
      3:04.194 (46.729)  3:53.304 (49.110)  4:42.460 (49.157)  5:27.049 (44.590)
 
3000 Meter Run 17-18 Division Men
================================================================
      Record: R 9:02.62  3/8/2014    Jeremy Breedlove, Unattache               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bullock V, Will              45-Unattache           9:35.72  
        33.666 (33.666)  1:09.664 (35.999)  1:47.323 (37.659)  2:25.262 (37.940)
      3:03.721 (38.459)  3:42.298 (38.577)  4:20.971 (38.674)  4:59.852 (38.881)
      5:39.180 (39.329)  6:18.620 (39.440)  6:58.620 (40.000)  7:38.270 (39.650)
      8:18.813 (40.544)  8:58.940 (40.127)  9:35.712 (36.773)
 
Long Jump 17-18 Division Men
================================================================
      Record: R 7.03m  3/7/2014    Ryan Thomas, 02-Unattache                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mudd, Matthew                Team Elite               6.26m  
 
3000 Meter Race Walk 17-18 Division Men
================================================================
      Record: R 13:41.11  3/13/2016   Anthony Joseph Gruttadauro, 04-Unattache 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bahr, Ryan                   13-Unattache          19:32.25  
       1:13.576 (1:13.576)        2:35.490 (1:21.914)        3:56.633 (1:21.144)
       5:16.059 (1:19.427)        6:37.419 (1:21.360)        7:59.214 (1:21.796)
       9:17.594 (1:18.380)       10:34.571 (1:16.977)       11:51.509 (1:16.939)
      13:06.812 (1:15.303)       14:22.829 (1:16.017)       15:39.314 (1:16.486)
      16:58.466 (1:19.152)       18:16.874 (1:18.408)       19:32.250 (1:15.377)
  2 Kilbourne, Thoreau           13-Unattache          21:33.52  
       1:13.512 (1:13.512)        2:34.919 (1:21.408)        3:56.616 (1:21.697)
       5:16.115 (1:19.499)        6:37.709 (1:21.594)        7:59.358 (1:21.649)
       9:20.182 (1:20.825)       10:46.815 (1:26.634)       12:18.096 (1:31.281)
      13:53.831 (1:35.736)       15:28.136 (1:34.305)       16:58.639 (1:30.504)
      18:32.721 (1:34.082)       20:09.128 (1:36.408)       21:33.513 (1:24.385)